Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 000 на кордоні. Військова присутність Росії поряд із Харківською областю зростає — СБУ

Фото: KHARKIV Today.
На "Гоптівці" все працює у звичному режимі.

У Харківській облдержадміністрації відбувається нарада чиновників і силовиків. Усі правоохоронці працюють у посиленому режимі несення служби.

Голова УСБУ в Харківській області Роман Дудін розповів про блокпости у місті, посиленні Харкова та інформаційні атаки. На його думку, на кордоні не відбулося жодного відведення військ, які обіцяли після закінчення навчань у Російській Федерації.

"На сьогодні нами сформовано штаб на базі Антитерористичного центру СБУ. Що ми бачимо? Активне маневрування та пересування російських військ уздовж наших кордонів. Поступово нарощується військова присутність, немає жодних елементів відведення військ після навчань. До того ж, є інформація, що їхнє найкраще угруповання налічує 70% справної техніки, зокрема у напрямку Бєлгорода. Бачимо щоденне зниження морального духу їхніх воїнів. Їх навіть забувають погодувати, бачимо тваринні умови, у яких вони живуть. Офіцери відверто обговорюють фінансові проблеми. Вони відверто не розуміють, навіщо вони мають йти до України", — повідомив Роман Дудін.

Пізніше у коментарі KHARKIV Today Роман Дудін уточнив, що кількість військових на кордоні зросла приблизно до 20 000 чоловік. Ще минулого тижня їх було близько 13 000 чоловік. Основні місця дислокації російських підрозділів — населені пункти у Бєлгородській (Валуйки, Чугунівка, Олексіївка, Весела Лопань, Солоти) та Курській областях. Крім того, у Шебекіному на території центральної лікарні розташувався військовий шпиталь.

 

1

Карта: Юрій Бутусов/Цензор.

Нагадаємо, напередодні голова МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Україна не планує евакуювати  жителів Харкова і Маріуполя.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.