Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 листопада, 2020 - 16:35

Карантин вихідного дня: Зеленський пообіцяв власникам кав'ярень 8000 гривень

Президент пообіцяв одноразову грошову допомогу підприємцям і звільненим працівникам, податкові канікули і списання деяких заборгованостей.

Глава держави записав чергове відеозвернення до громадян.

Президент України Володимир Зеленський анонсував допомогу підприємцям і найнятим працівникам в зв'язку з посиленням карантинних обмежень. Глава держави зробив це у відеозверненні, яке він у вівторок, 24 листопада, опублікував у своєму Telegram-каналі.

"Найближчим часом до парламенту буде подано законопроєкти, які передбачатимуть наступне. Перше — одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через посилення карантину. Якщо ви ФОП і змушені закрити, наприклад, свою кав'ярню або ви — найнятий працівник і вас звільняють або кав'ярня, де ви працювали, на жаль, закривається, — ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 000 гривень", — розповів президент.

За його словами, щоб отримати таку допомогу, необхідно буде зайти в додаток "Дія" та ввести короткі дані, а також номер банківської картки. Уже через кілька днів, після перевірки, сума в 8 000 гривень надійде на картку. Президент зазначив, що отримати таку допомогу зможуть більше мільйона українців, а загальний обсяг допомоги за цією програмою становитиме близько 10 мільярдів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала більше 25 тисяч голосів

"Друге. Одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання для збереження робочих місць. Якщо ви, наприклад, власник кав'ярні і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи, нікого не звільнили, проте деяких співробітників відправили у вимушену відпустку, тоді для виплат таким працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу так званого простою в розмірі 8 000 гривень на одного співробітника", — розповів Зеленський.

Глава держави пообіцяв і компенсацію виплат за оплату єдиного соціального внеску (ЄСВ). Йдеться про суму майже в півтора мільярда гривень для майже півтори тисячі юросіб.

"І знову поясню на простому прикладі власника кав'ярні. Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримуєте компенсацію за оплату ЄСВ за своїх найнятих працівників. Наприклад, невелика кав'ярня, де працюють п'ять чоловік, отримає компенсацію близько 8-10 тисяч гривень", — продовжив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З каструлями проти "карантину вихідного дня": харківські ресторатори вийшли на протест

Серед обіцянок також було погашення податкового боргу. За словами Зеленського, майже у чотирьох мільйонів українців, які мають податковий борг до 3 060 гривень, він буде анульований.

Ще один пункт — податкові канікули. Президент пообіцяв, що якщо обмежувальні заходи посиляться, то 200 тисяч підприємців I групи будуть звільнені від оплати всіх податків, включаючи єдиний соціальний внесок.

"Також ми оновлюємо програми, які успішно працювали під час карантину навесні. Це матеріальна допомога ФОП, у яких є діти до десяти років, це компенсація по частковому безробіттю, кредитні канікули в рамках програми "5-7-9", — додав глава держави .

KHARKIV Today раніше писав про те, як ресторани і супермаркети Харкова обходять заборони.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.