Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 вересня, 2020 - 16:24

Геннадія Кернеса готові прийняти європейські клініки. Чекають рішення і організації перельоту

Геннадий Кернес в последний раз появлялся на публике 23 августа. Фото: Харьковский горсовет.
Сьомий день Харківський міський голова Геннадій Кернес знаходиться на офіційному лікарняному. На тлі коронавірусу у нього розвинулася двостороння пневмонія.

Питання про транспортування Геннадія Кернеса вирішується на найвищому рівні. У лікарні № 17 щодня проходять медичні консиліуми. Рішення про необхідність транспортування є, але реалізації поки немає.

Питання, відвозити чи ні на лікування за кордон хворого коронавірусом Геннадія Кернеса, в теоретичній частині вирішене: медики, яких залучають до консультацій, наполягають на вильоті з України. За даними наших джерел, на консиліуми головний лікар лікарні № 17 Дмитро Черепов щодня привозить різних медичних "світил". Був у реанімаційному відділенні хірургічного корпусу лікарні, де з четверга перебуває Кернес, і директор "Інституту загальної та невідкладної хірургії Академії медичних наук України" Валерій Бойко, який оперував мера після поранення в 2014 році.

"Розуміння того, що потрібно летіти на лікування, є. На тлі основного захворювання лікування коронавірусу дуже ускладнене. Тоді ж куля прошила легеню. Такого рівня лікарів в Україні ... Це військові хірурги в поєднанні з інфекціоністами", - розповіло KHARKIV Today джерело.

Але рішення медичне не означає, що транспортування легко організувати. Дві клініки в Європі, одна з яких — "Шаріте" в Німеччині — дали попередню згоду на те, щоб прийняти Геннадія Адольфовича на лікування. Але є питання з транспортуванням. За даними нашого джерела, йдеться про технічні моменти і можливості організації перельоту, зокрема — в спеціальному боксі.

1
Геннадій Кернес лежить в реанімації хірургічного корпусу лікарні № 17. Фото: KHARKIV Today.

"За моєю інформацією, мер підключений до ШВЛ, але не інтубований. Стан важкий. Центр прийняття рішення — Черепов. Найближче оточення мера розгублене. Якщо після поранення все відбулося блискавично, то зараз цього немає. Тоді борт летів, поки мер був на операційному столі. Сьогодні чіткої логістики немає. Борт з обладнанням прилетів, але воно не гарантує переліт. Шукають альтернативу без розуміння, чи є вона", — говорить джерело KHARKIV Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геннадій Кернес — в реанімації хірургічного відділення. Закритий поверх, друзі і син

Нагадаємо, 15 вересня харківський міський голова підтвердив, що хворий коронавірусом. З четверга Геннадій Кернес знаходиться в лікарні №17. Його лікують харківські фахівці, стан — стабільно тяжкий.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.