Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 травня, 2020 - 16:10

Дитсадки у Харкові можуть відновити роботу з першого дня літа

Фото: Xvatit.com
Дітей прийматимуть на вулиці, перед цим вимірявши температуру. Скринінг стану проводитимуть протягом дня.

Дітей прийматимуть на вулиці, перед цим вимірявши температуру. Скринінг стану проводитимуть протягом дня.

Поки офіційного розпорядження про відкриття дитсадків немає, проте там планують провести генеральне прибирання, продезінфікувати всі поверхні і закупити продукти. Така підготовка потрібна, щоб з 1 червня дошкільні установи відновили роботу. Про це повідомила директор департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

"Проаналізуємо кадровий склад працівників, так як деяким з них 60 років. Поспілкуємося з батьками щодо відвідування дітей. Нам необхідно спрогнозувати ситуацію, потрібно знати, скільки дітей будуть ходити після відкриття дитсадків, і закупити продукти, щоб з 1 червня діти повноцінно харчувалися", — розповіла вона.

За словами Деменко, співробітникам та вихованцям дитсадків будуть вранці і протягом дня вимірювати температуру. Прийом дітей організують не в приміщенні, а на вулиці. У дитсадках не проводитимуть заняття, де повинен бути близький контакт дітей.

"Простіше кажучи, краще хороводи не водити, можна співати і т.д. Також не бажане ліплення, тому що це матеріал багаторазового використання", — уточнила директор департаменту.

Вона додала, в дитсадках Харкова давно немає килимів з довгим ворсом, в яких накопичується багато пилу, діти не будуть використовувати м'які іграшки. В основному, у вихованців дитсадків легко миються іграшки. У дитсадках можна дотримуватися карантинних заходів, оскільки в групах є по два великих приміщення.

"Тому вихователі разом з помічниками зможуть організувати діяльність таким чином, щоб діти не зустрічалися один з одним. Крім того, зараз не так багато дітей будуть відвідувати дитячі садки. У нас в ясельних групах налічується приблизно по 15 дітей, у старших — 20-25 . У звичайні дні ясельні групи відвідують не більше 10 дітей, старші — не більше 15", — пояснила Деменко.

Директор департаменту запевнила — в дитячих садах є маски і дезінфікуючі засоби.

"Ми на цьому тижні вже почнемо готуватися до того, щоб кожен вихователь, помічник вихователя, а тим більше адміністрація дитсадка, всі батьки знали, як, в якому режимі працюватимуть дитячі садочки. Хочу запевнити батьків, ми зараз дуже серйозно продумуємо ситуацію, починаючи з приходу персоналу вранці до дитсадка, продовжуючи зустріччю дітей і закінчуючи тим, як дітей віддавати батькам", — підкреслила вона.

Нагадаємо, 13 березня дитячі сади в Харкові закрили на карантин. При цьому багато підприємств і організації продовжували працювати, тому їх співробітники з дітьми-дошкільнятами опинилися в  складній ситуації.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.