Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Все, що треба знати про Раду волонтерів — БЛОГ

Президент "Асоціації приватних роботодавців"

Волонтерський рух захищає передову, але не зі зброєю, а в тилу. 

Ініціатива створення Ради волонтерів виникла ще наприкінці березня. Саме тоді "Асоціація приватних роботодавців" запропонувала, по-перше, відновити роботу регіональної Ради підприємців, а, по-друге, створити Раду волонтерів. Це було логічно, бо бізнесу в ситуації невизначеності треба оперативно давати відповіді на питання. Уже в той період було багато як підприємців, так і просто мешканців міста, які почали волонтерити, щоб зміцнити тил та допомогти нашим хлопцям воювати з окупантами. Тому правильно було б створити два такі майданчики, які дозволили б поєднати ці аудиторії та швидко вирішувати питання. Але, на жаль, дана пропозиція місцевою та обласною владою не була почута, тож ми вирішили піти іншим шляхом — створити подібну раду власними силами. Особливо сконцентрувалися на волонтерських ініціативах, бо волонтерських ініціатив величезна кількість, а злагодженості дій немає, а це спричиняє і нижчу ефективність.

Мета Ради — налагодити координацію між різними волонтерськими організаціями та ініціативами, посилити роботу кожного волонтера окремо, об'єднавши можливості та ресурси. Тому що значущість волонтерського руху важко переоцінити — це по суті громадянське суспільство, яке захищає передову, але не зі зброєю, а в тилу.

Скажу одразу, що цей шлях складний та тяжкий, бо зібрати докупи абсолютно незалежних людей — те ще завдання. Але нам це вдалося.

Так, ми далеко не перші, хто створює або намагається створити таку Раду, але ми підійшли до цього більш системно. Так, ми не претендуємо на унікальність і зовсім не проти створення подібних об'єднань в інших регіонах.

Сьогодні вже є 30 організацій, які підписали Меморандум про співпрацю. Після шести-семи зустрічей із обговоренням того, як усе буде організовано, ми розробили проєкт структури напряму діяльності. До складу нашої Ради увійшло 19 організацій. Стати частиною Ради може будь-яка волонтерська організація. Для цього треба подати на ім'я голови заявку, яка буде розглянута на засіданні. Нам дуже важливо, щоб потенційний учасник Ради, насамперед, поділяв наші принципи та цінності, прописані у Меморандумі.

Іще дуже важливо, що це приватна ініціатива, ми не орган при міській чи обласній владі, тому ми досить демократична структура, відповідаємо лише перед нашими членами.

Що сьогодні вже зроблено. По-перше, ми постійно обмінюємося інформацією про те, які ресурси у когось є, щоб посилити один одного, зробити ефективнішою роботу волонтерських ініціатив як окремо, так і всіх разом. По-друге, ми намітили низку активностей, які хочемо реалізувати. Одна з них — "Програма розвитку волонтерства в регіоні", яка передбачає підвищення знань волонтерів, здобуття навичок у сфері надання психологічної допомоги, у сфері підготовки волонтерів-індентифікаторів мінної небезпеки, а також у сфері навчання роботи з грантовими заявками. Це особливо важливо, тому що, на жаль, 80% волонтерських організацій, які увійшли в Раду, у громадській діяльності або недавно, або тільки прийшли до неї на початку війни й у них немає необхідних знань із залучення коштів для забезпечення своєї діяльності.

Ще одне важливе завдання, яке у нас заплановано — це проведення найближчим часом онлайн-конференції, куди хочемо запросити волонтерські організації з інших регіонів — познайомитися, обмінятися знаннями, налагодити співпрацю.

Немає сумнівів, що волонтерський рух — це справжня гордість для всього нашого суспільства, і його внесок в майбутню перемогу величезний. Тож будемо раді новим учасникам Ради — разом ми зможемо підтримати наших захисників та людей, які потребують допомоги, ще більше!

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.