Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

"Усі сили кинемо на осінь 2019 року", - Владислав Соболевський

Владислав Соболевський
Владислав Соболевський

Владислав Соболевський розказав, чому Андрій Білецький вирішив не іти на президентські вибори, як Нацкорпус буде формувати команду на осінь-2019 і чому націоналістичні сили не змогли домовитися про єдиного кандидата на президентські вибори.

 - Ще навесні минулого року лунали думки щодо об’єднання усіх націоналістичних партій на президентські вибори з висуванням єдиного кандидата. Так і не змогли домовитися?

- Пропозиція Національного корпусу про створення єдиної націоналістичної партії не була підтримана. На момент весни 2018 року ми були готові підтримати кандидатуру Олега Тягнибока (партія «Свобода», не балотується) з єдиною умовою - створити єдину націоналістичну партію, щоб єдиним фронтом рухатися в парламент. Ні, для людей важливіше мати особистий бренд, окучувати його і не розвиватися. Ми зібрали декількасот тисяч підписів за висунення Андрія Білецького в якості кандидата, збір підписів відбувався постійно, він є, ми можемо показати. Але, незважаючи на це, він відмовився. Ні для кого не секрет, що висунення кандидатом в президенти може принести певний відсоток голосів для націоналістичної партії на парламентських виборах. Таким чином, ми вирішили не брати участі в цій політтехнології, адже реально 7-8 людей будуть брати участь у виборах - це ті, у кого є більше одного мільярда доларів. За великим рахунком, точиться гра між трьома кандидатами на сьогодні. За опитуваннями, вже Зеленський є лідером - це смішно насправді. Як людина, яка пройшла війну, завжди оцінюю кандидата в президенти єдиним таким гіпотетичним фактом - відкритої агресії Росії. Зеленський, який, я думаю 70% свого доходу отримав і отримує з Росії...

Ми не відмовляємося від того, під чим підписалися, ми не відмовляємось від маніфесту. Але ми не можемо підтримати Кошулинського на виборах. Заради чого? Він був висунутий на з’їзді партії «Свобода». Це є всі відповіді на питання щодо єдиного кандидата. Відповідно, мабуть, будемо рухатися окремо.

- Це знову стара історія про невміння домовлятися? Часто демократичні сили не в змозі це зробити чи то через амбіції, чи через непогодження із думкою інших.

- Не можу казати, що Національний корпус є тою силою, яка не вміє чи не хоче домовлятися. У контексті єдиного кандидата ми доклали максимум зусиль, щоб отримати максимум влади для націоналістичного крила в жовтні 2019 року. Ми не можемо думати на місяць наперед - нам треба думати на роки наперед.

- Президентські вибори пропускаєте – які плани на осінь 2019 року?

- Усі сили кинемо на осінь 2019 року. Ще рік тому ми говорили про створення єдиного націоналістичного партії, працюємо лише в цьому напрямку.

- Є плани про збільшення Нацкорпусу до 50 000 людей. За рахунок кого плануєте розширюватися?

- У партії буде значно більше людей. Мається на увазі той активіст, якого ви зустрічаєте на акціях, тобто люди, котрі готові витрачати безкоштовно свій час для того, щоб агітувати за Національний корпус в акціях прямої дії на безоплатних засадах. Я ніколи не чув про людей, які готові щось для Порошенка безкоштовно робити. У нас насправді побудовано все трохи по-іншому . Ми не готові людям платити не через те, що у нас немає грошей. Це тільки одна з причин. Ми не платимо, тому що.. це ж їхня країна. Якби політична партія була з Польщі, було б зрозуміло, за що ми їм платимо. А це ж їхня країна, їхній будинок і, якщо, наприклад, вони закривають наливайку, вони закривають її у себе вдома. Тут мова не стільки про гроші і не стільки про кількість активістів, як про реальні справи.

- На кого орієнтуєтесь? Є якісь вікові обмеження?

- Немає у нас ніякого цензу. Ми партія людей, тому будь-який українець може стати до наших лав, а якщо готовий витрачати хоча б одну годину на тиждень на справу, то буде вважатися активістом. Тобто не просто сидіти в інтернеті і бути носієм партквитка. Як стати? Погоджуватися загалом з програмою партії, з нашими ідеями. При бажанні можна також пройти школу активіста. Ми вкладаємося в своїх людей знаннями, вкладаємося часом, зусиллями. Загалом ця школа триває від трьох до п’яти днів,  проводиться як в Києві, так і на Заході. Зараз працюємо над тим, щоб створити її на сході країни, щоб у першу чергу молодь йшла – люди до 30 років. Говоримо, на що треба орієнтуватися , як треба жити, щоб ця країна хоч якось змінювалася, чому нетреба їхати працювати в Польщу. Порошенко дуже любить говорити про те, скільки людей виїхало і принесло назад гроші. Якби вони залишились в Україні, то напрацювали б в три рази більше грошей при вдалому менеджменті.

- У чому буде ваша місія на час президентської кампанії?

- Ми будемо брати участь в якості спостерігачів від ГО «Національні дружини». У кожній області намагатимемось мінімізувати кількість фальсифікацій: ми хочемо, щоб вибори були прозорі. Ми будемо на кожній дільниці присікати вкиди, фальсифікацію зі списками, каруселі і так далі. Відповідно під це потрібні повнолітні люди . Це має бути людина україноцентрична, яка хоче, щоб ця країна якось росла, змінювалася на краще. Загалом це нагляд за виборами і, звичайно, підготовка через реальні справи до парламентських виборів.

- У якому ракурсі йтиме підготовка до осені, окрім збільшення «штату»?

- Те, що ми не беремо участі в певному фарсі, як Андрій сказав, це не кінець а продовження нашого шляху, який ми обрали невідворотно. Ми знову хочемо вивести на повістку дня Закон про вибори. Чи можна прийняти цей закон в березні? Можна. Так, до нього висунули більше двох тисяч правок. А чому б не прийняти закон з однією тисячею поправок, а потім доопрацьовувати? Щоб, наприклад, у якій області більше явка - у тій області було більше депутатів. Чи понизити поріг до входу в парламент до 3% - це не наша самоціль, ми можемо подолати і 5-відстковий бар’єр . Це реально.

- Якщо забути про політику, восени Нацкорпус шумно розстався з Олегом Ширяєвим, причому навіть із застосуванням зброї проти колишніх побратимів. Які зараз стосунки і як просувається справа по стрілянині в Занках?

- Зараз люди, якщо згадують у розмові про Олега Ширяєва, хтось третій спитає, а хто це? Ось я часто буваю тим третім . Він у минулому і говорити про нього немає чого. Щодо справи про захоплення елеватору. Із тієї інформації, що я отримую, бачу, що слідчі не працюють тим чином, яким потрібно . За той час, наприклад, поки Олег був у СІЗО, його жодного разу не допитав слідчий. Сам склад злочину в справі - не моя справа, про це говорити - це задача слідчого. Можемо сказати, що або порішали, або немає політичної волі. Дивна ситуація. Я знаю, що рейдерство на полях не закінчилося . Ми зараз напрацьовуємо платформу по захисту - яким чином ми можемо законно захистити людей від рейдерських захоплень. Для тих фермерів, які готові працювати чесно і прозоро, буде створене певне громадське об’єднання.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.