Виграв суд за квиток для УБД: ветеран АТО подав позов на харківський автовокзал
Ветеран АТО пройшов Іловайськ, був у Дебальцево, під Горлівкою та Авдіївкою. Але його терпець увірвався вже на мирній території, у Харкові.
Екс-військовослужбовець 92-ї окремої механізованої бригади Андрій Микитенко пішов у суд, коли втомився відстоювати права свої та побратимів, прописані в українському законодавстві, а кожне придбання пільгового квитка на автовокзалі (пр. Гагаріна, 22) оберталося скандалом.
Я був мобілізований у 2014 році, відслужив свій термін, демобілізувався у кінці 2015-го. Мені вийшов боком Іловайськ, і я був вимушений їздити у госпіталь Харкова. В касах автовокзалу мені часто відмовляли у придбанні пільгового квитка, мотивуючи тим, що перевізник надав одне, два або три пільгових місця і вони вже куплені. Дійшло до того, що я звертався і у Службу захисту ветеранів, і в Державну службу безпеки перевезень. Прийду на автовокзал у каси – відмовляють, піду до начальника – білети з’являються, – розповів «ХН» Андрій.
Щоразу ветеран АТО відстоював своє право на пільговий проїзд, іноді навіть викликав на автовокзал поліцію.
Був випадок: у касі довго упирались, але продали мені квиток. Разом із поліцейською ми зайшли в автобус, вона каже: «Покажіть, будь ласка, у кого пільговий квиток». Виявилось, що ні у кого його не було, – пригадує Микитенко.
Буває, каже екс-військовослужбовець, його побратими, аби уникнути скандалу, купують квиток за повну ціну. Останнім часом у самого Андрія не виникало проблем із придбанням у Києві, Дніпрі та на Закарпатті. У Харкові ж грало на руку те, що на автовокзалі його вже почали впізнавати. Але минулого року ветерану АТО увірвався терпець.
Допекло, коли переді мною у черзі стояв хлопець без ноги, також інвалід, і йому відмовили у продажу квитка. Тоді я вирішив поборотися з цією машиною, подав позов до суду. Більше року були засідання – то затягувалися, то у судді скінчились повноваження. 22 вересня рішенням суду першої інстанції дії автовокзалу були визнані неправомірними, хоча представники відповідача почали казати, що винен перевізник (ТОВ «Автотранссервіс» - прим. KHARKIV Today). Але це ще не кінець, буде апеляція, – розповідає ветеран АТО.
Керівництво автовокзалу поки не підтверджує інформації щодо апеляції, мовляв, ще не отримало рішення суду. За словами заступника директора ПАТ «Харківське підприємство автобусних станцій» Олега Болдирєва, більшість перевізників установлюють ліміт пільгових місць на рейс, бо не отримують компенсацію від держави у вигляді органів місцевого самоврядування. Через це часто виникають подібні ситуації.
Мы пытались доказать в суде, что нет нашей вины как посредников продажи билетов, я же действую в данном случае не от своего имени, а от имени перевозчика. Какое задание на продажу билетов он дает, такое я и выполняю. И пока не прочитаю решение суда, не могу ничего комментировать, – повідомив «ХН» Болдирєв.
Утім, Андрій Микитенко готовий до наступних засідань, аби відстовати права побратимів.
Я не за гроші судився, я відстоюю права хлопців. Поки вони там воюють, ми воюємо тут, на другому фронті. У моєму Зачепилівському районі місяць тому так само відбувся суд. Нашого побратима районний перевізник вигнав із маршрутки. Його покарали – приписали тисячу гривень морального відшкодування, – каже ветеран АТО.