Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Чому обмін Башликова, Тетюцького та Дворнікова неможливий - БЛОГ

Адвокат

Фрунзенським районним судом проводиться судовий розгляд кримінального провадження з обвинувачення Дворнікова, Башликова та Тетюцького у вчинені терористичного акту (вчинення вибуху, за попередньою змовою, групою осіб, що призвело до загибелі людей) та зберіганні вибухових речовин.

Станом на 23.12.2019 року в справі допитані всі свідки, як сторони обвинувачення так і захисту, вивчено матеріали досудового розслідування, допитано експертів та спеціалістів, що приймали участь у справі, допитано потерпілих, закінчено стадію доповнень та клопотань судового розгляду.

У судовому засіданні 18.12.2019 року, головуючий звернувся до обвинувачуваних з пропозицією надати свої покази (вказана стадія є передостанньою для переходу судового розгляду до дебатів сторін та виходу суду до нарадчої кімнати для винесення вироку). Покази обвинувачені надавати відмовились, посилаючись на погане самопочуття. Розгляд справи перенесено на 24 грудня.

Фактично, для закінчення судового розгляду необхідно 2-3 судових засідання.

Сьогодні поширюється інформація про можливий обмін цих осіб.

Чому обмін Башликова, Тетюцького та Дворнікова неможливий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терористів, з вини яких загинув Даня Дідик, можуть обміняти, — соцмережі

1. На вказаних осіб не розповсюджується Женевська конвенція про поводження з військовополоненими. Женевська конвенція передбачає, що захист за цією конвенцією мають особи, що:

- мають постійний відмітний знак, добре розпізнаваний на відстані;

- носять зброю відкрито;

- здійснюють свої операції згідно із законами та звичаями війни.

Трьом особам, справа щодо обвинувачення яких слухається у Фрунзенському районному суді міста Харкова, не притаманна жодна з наведених ознак.

2. Обмін даних осіб неможливо провести за процедурами "міжнародних обмінів шпигунами", за аналогією обміну 2010 року, коли США обміняли 10 російських шпигунів на трьох американських. Справа в тому, що всі 10 затриманих в США агентів служби зовнішньої розвідки РФ зізналися, що вони є громадянами РФ, нелегально діяли в інтересах РФ. Всі вони були засуджені на строки, що вже відбули під вартою та депортовані в обмін на депортацію трьох американських шпигунів. Тобто "де юре" це було законно.

Ні Дворніков, ні Башликов, ні Тетюцький не визнають своєї провини, не визнають, що вони були агентами РФ та діяли в інтересах РФ. Фактично вони є громадянами України. Обвинувачуються ці особи у вчиненні саме кримінального злочину. Вчинення терористичного акту, що призвів до загибелі людей. Таким чином, видача громадян України, що знаходяться під кримінальним переслідуванням, іншій державі є прямим порушенням ст. 25 Конституції України, яка гарантує, що "Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі".

3. В Україні вже відбувались обміни, що є досить сумнівними з точки зору закону. Чому це неможливо в даному випадку?

Зміна запобіжного заходу обвинувачуваним на запобіжний захід не пов'язаний із триманням під вартою. Подальше зникнення особи та її "добровільна участь в обміні".

Слід зазначити, що обвинувачувані з 26 лютого 2015 року перебувають під вартою. 4 роки та 10 місяців суди продовжують їм строк тримання під вартою з урахуванням реальності ризику, щодо ухилення вказаних осіб від суду (ризик зникнення з території України). В даному випадку важливим є ряд обставин. Реальні підозри, що особи діяли в інтересах РФ, відстань до кордону РФ від Харкова 36 км.

Принципова зміна позиції суду, та прийняття судового рішення про можливість перебування Дворнікова Башликова та Тетюцького не під вартою, після публікацій ЗМІ, що прокурору Харківської області доручено підготувати цих осіб до обміну остаточно дискредитує судову владу в Україні, продемонструє повну залежність суду від "політичних" рішень та безумовно створить суспільний резонанс.
Дії будь-яких уповноважених осіб держави, спрямовані на "викрадення" осіб, що знаходяться під запобіжними заходами та передача вказаних осіб іншій державі буде мати очевидні ознаки злочину проти правосуддя.

Не слід забувати ще один аспект цієї проблеми:

Після протиправної видачі вказаних осіб іншій державі, кожен з них має право звернутись до ЄСПЛ з заявою проти України. Позов про порушення державою власних зобов’язань перед громадянином є безсумнівно виграшним. Таким чином ми з Вами ще заплатимо Дворнікову, Башликову і Тетюцькому компенсацію.

Оригинал: Олег Головков / Facebook

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.