Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленський підписав "земельну Конституцію"

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Президент підписав закон на форумі.

Закон про передачу земель на місця Володимир Зеленський назвав земельною Конституцією.

24 травня на форумі "Україна 30. Земля" Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2194 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин".

Законопроєкт Верховна Рада отримала ще восени 2019 року, проте прийняли його тільки в квітні 2021 року. Закон реформує систему управління у сфері земельних відносин, передає право розпоряджатися землею на місця і зменшує ризики прояви корупції.

"Закон №2194, який докорінно змінює землевпорядкування нашої держави і який називають земельною Конституцією. Це закон, який прибирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він навіть ніколи у своєму житті не бачив. Який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть виключно українці. І закон, який я з великою радістю саме тут і зараз хочу підписати", — сказав Зеленський.

Президент нагадав, що майже 20 років влада нічого не робила для врегулювання питань у сфері землеустрою, позбавила 7 мільйонів українців права власності на землю, вартість гектара сільськогосподарської землі в Україні стала за цей час найнижчою в Європі. Водночас чиновники заробляли на землях, що належать українському народові. Всього розікрали у держави земель площею як два Криму.

"Колишні парламенти не змогли не те що провести земельну реформу, а навіть почати обговорення відповідних законопроєктів. Їм вдалося інше — вони створили всередині країни офшор понад 8 мільйонів гектарів. Це тіньовий ринок, де землю легко купували, продавали, збирали урожай і отримували мільйони без сплат будь-яких податків, офіційного працевлаштування. Було незаконне привласнення близько 5 мільйонів гектарів державних земель України. У 2014 році Росія анексувала Крим. За роки мораторію деякі політики і бізнесмени вкрали у держави землю, яка дорівнює двом півостровам Крим", — зазначив Зеленський .

Крім закону №2194, Зеленський раніше підписав закон "Про національну інфраструктуру геопросторових даних", який передбачає геопортал відкритих даних про землю, водні і лісові ресурси, "Про просторове планування громад", "Про передачу сільськогосподарських земель з державної в комунальну власність" і " Про електронні аукціони з купівлі-продажу землі".

Як писав KHARKIV Today, об'єднаним територіальним громадам у Харківській області почали роздавати землі у листопаді 2020 року. Громадам дали право розпоряджатися ділянками на свій розсуд і поповнювати місцевий бюджет. Всього від держави в комунальну власність перейшли 156 тисяч гектарів землі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.