Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Які країни будуть допомагати відновлювати Харків після війни

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Окупанти щодня знищують обʼєкти критичної інфраструктури та житлові будинки.

На відновлення України необхідно 750 мільярдів доларів. 

5 липня у Лугано (Швейцарія) ухвалили підсумкову декларацію конференції, у якій глави держав і урядів, міністри й високі представники зобов’язались підтримувати Україну на її шляху до відновлення. Проєкт плану відновлення та розвитку під керівництвом України визнали основним рамковим документом, що задає напрямок процесу відновлення. Про це повідомив голова уряду Денис Шмигаль. 

За словами народної депутатки з Харкова Марії Мезенцевої, деякі країни-партнери вже визначилися з тими регіонами, які би вони хотіли відновлювати. Наприклад, Харківщина буде отримувати допомогу по відновленню від різних штатів США, а також Туреччини. Крім того, тривають перемовини з іншими країнами. 

"Моя рідна Харківщина буде отримувати допомогу від Сполучених Штатів Америки, а також Туреччини. Але хочу зазначити, що перемовини йдуть і з тими самими, наприклад, Ірландією, Ісландією, країнами, які географічно від нас неблизькі. Може, хтось подумає, ментально розуміти нас гірше, але це не так. Тому зараз і Данія, і Франція, і Німеччина, всі партнери, щоб нікого не образити, вони, дехто готові на певний потенціал працювати, а дехто готовий вже сьогодні вкладати кошти в реконструкцію. Коли проєкти будуть затверджені, про це краще говорити вже з підписаними договорами або радше це будуть меморандуми по виконанню певних домовленостей. Я не просто так згадала місцевий рівень, тому що не все Міністерство розвитку громад і територій, Офіс премʼєр-міністра змогли покласти на карту, щоб не "збити" певні плани і партнерства", — пояснила парламентарка.  

Фото: Урядовий портал
Фото: Урядовий портал

План відновлення України оцінюється на сьогодні в 750 мільярдів доларів і основним джерелом відбудови нашої держави повинні стати конфісковані активи Росії, зазначав раніше премʼєр-міністр.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.