Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Випускників шкіл звільнили від обов'язкової підсумкової атестації через коронавірус

Фото: ТСН
Таке рішення приймають другий рік поспіль через загрозу поширення коронавірусу.

Школярам дозволили не складати підсумкову атестацію і вибрати вид оцінювання їх результатів навчання.

Учнів шкіл, які завершують здобуття середньої освіти в 2020/2021 навчальному році, звільнили від проходження державної підсумкової атестації. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України з посиланням на відповідний закон №5014, який прийняла Верховна Рада.

"Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворюваності на коронавірус під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної освіти. Також це дозволить отримати ними в установленому законодавством порядку документи про здобуття повної загальної середньої освіти", — пояснили в Міністерстві освіти і науки.

Що передбачає закон:

  • звільняє учнів, які завершують здобуття загальної середньої освіти в цьому році, від державної підсумкової атестації;
  • дає право випускникам шкіл обирати вид оцінювання їх результатів навчання: шляхом річного оцінювання, державної підсумкової атестації або державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році пройде за розкладом. Основна сесія стартує 21 травня і триватиме до 15 червня, додаткова — з 26 червня по 16 липня. У цьому році для участі в ЗНО зареєструвалися 389 710 чоловік по всій Україні, з них 42 580 — тільки для проходження державної підсумкової атестації.

Як писав KHARKIV Today, на початку березня в Україні скасували підсумкову атестацію для учнів, які закінчують 4-і і 9-і класи. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет пояснив, що рішення ухвалили через пандемію коронавірусу, численні звернення педагогів, батьків і дітей.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.