Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада звільнила міністра, відповідального за відновлення України

Фото: ХОВА.
Минулої суботи Олександр Кубраков (справа) був у Харкові.

Олександр Кубраков був віцепрем'єр-міністром з відновлення з грудня 2022 року. 

На засіданні Верховної Ради України 9 травня ухвалили рішення про звільнення віцепрем'єр-міністра з відновлення України — міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова. "За" проголосували 272 народних депутатів.

За інформацією нардепа Ярослава Железняка, під час голосування Кубракова у залі Верховної Ради не було, також на засідання не прийшов прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Про плани звільнити Кубракова напередодні повідомила "Українська правда" з посиланням на співрозмовників у партії "Слуга народу". За інформацією видання, фракція "Слуга народу" вирішила розділити Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури на два окремих відомства через те, що воно не впоралося з регіональною політикою. Також запропонували звільнити Кубракова.

"За словами джерел "УП", пропозицію щодо роз'єднання міністерств на фракційному засіданні висловили члени комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, нібито відомство "провалило регіональну політику". Комітет запропонував утворити Міністерство інфраструктури і Міністерство регіональної політики. Це підтримав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який брав участь у засіданні фракції. У четвер парламент планує звільнити віцепрем'єра Олександра Кубракова. Потім Кабінет міністрів має ухвалити рішення про розділення міністерства. Главою Мінінфраструктури збираються призначити Кубракова, а кандидатура очільника Мінрегіону ще не визначена", — писала "Українська правда".

Олександр Кубраков після інформації про зареєстрований у Верховній Раді проєкт постанови про його звільнення написав пост у Facebook. За його словами, йому не повідомили про плани щодо звільнення.

"Керівництво фракції та очільник Уряду Денис Шмигаль зі мною це рішення не обговорювали. На засідання фракції та профільного комітету не був запрошений, — написав Кубраков. — За підтримки Президента України Володимира Зеленського нам вдалося запустити ряд важливих для держави ініціатив та проєктів. Щодо голосування за даний проект постанови Верховною Радою — за 5 років спільної роботи ми пройшли великий шлях. З абсолютною більшістю — шлях в одному напрямку. Кожен приймає рішення відповідно до своїх переконань і несе за це відповідальність".

Нагадаємо, Олександр Кубракова призначили міністром інфраструктури України 20 травня 2021 року. Перед голосування нардепів у своєму виступі Кубраков нагадав про масштабність президентського проєкту "Велике будівництво" і розповів про подальші плани, це — ремонт 40% основної мережі доріг України до кінця 2021 року. Серед своїх першочергових завдань назвав стабілізацію фінансового стану підприємств "Укрзалізниця" і "Укртрансбезпека", розвиток портів та аеропортів.

Уже під час повномасштабного вторгнення, 30 листопада 2022 року, Кубраков пішов у відставку з посади міністра інфраструктури. Першого грудня того ж року його призначили віцепрем'єр-міністром з відновлення України — міністром розвитку громад, територій та інфраструктури. 

В Уряді тепер немає п'ятьох міністрів:

- міністра аграрної політики
- міністра молоді і спорту
- міністра зі справ ветеранів
- міністра інфраструктури та розвитку територій
- міністра культури та інформаційної політики.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.