Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада обрала нових міністрів: як голосували харківські нардепи

Виктор Ляшко. Фото: Громадське
Очолили міністерства Віктор Ляшко, Олександр Кубраков і Олексій Любченко.

У вівторок Верховна Рада звільнила міністра охорони здоров'я Максима Степанова, міністра інфраструктури Владислава Криклія і міністра економіки Ігоря Петрашка, сьогодні їм знайшли заміну.

20 травня на пленарному засіданні Верховної Ради призначили трьох міністрів:  Віктора Ляшка (міністр охорони здоров'я), Олександр Кубракова (міністр інфраструктури) і Олексія Любченка (міністр економіки).

Кандидатуру Віктора Ляшка підтримали 262 народних депутата з 450. Проти були 17 депутатів, утрималися — 77, не голосували — 25.

15 нардепів з Харківської області проголосували "за" призначення Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров'я. Це — представники партії "Слуга народу", крім Федора Веніславського і Олександра Куницького (були відсутні). Також не було на засіданні Олександра Фельдмана від "Опозиційної платформи — За життя" і позафракційної Юлії Світличної. Утримався від голосування Віталій Данілов з "Батьківщини", не голосував позафракційний Дмитро Шенцев.

Перед голосуванням за трибуною виступив Віктор Ляшко, який розповів про пріоритетні напрямки на найближчий час. Це — боротьба з коронавірусом таі іншими інфекційними захворюваннями, виробництво імунобіологічних препаратів, розширення програми доступних ліків, затвердження нового протоколу лікування, вакцинація всіх бажаючих до кінця 2021 року.

"Завдання №1 для мене — подолання коронавирусной хвороби. Вже до осені у нас буде зовсім інша готовність системи до реагування на спалах інфекційних хвороб та епідемії. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні та хімічні загрози. Але ми ніколи не будемо готові до епідемій, якщо продовжимо стояти в чергах за вакцинами. Тому нам потрібне власне виробництво імунобіологічних препаратів. Ще одне завдання — розширення програми доступних ліків. Нові скринінгові програми повинні виявити ті хронічні хвороби, які завадила вчасно виявити епідемія коронавирусу. До кінця 2021 року всі, хто хоче вакцинуватися від COVID, зможуть це зробити ", — сказав Ляшко.

Віктор Ляшко додав: його цілі — амбітні, але досяжні, якщо буде командна робота.

Кубраков
Олександр Кубраков. Фото: ТСН

Далі Верховна Рада приступила до розгляду питання про призначення Олександра Кубракова на посаду міністра інфраструктури. У своєму виступі Кубраков нагадав про масштабність проекту "Велике будівництво" і подальші плани, це — ремонт 40% основної мережі доріг України до кінця 2021 року. Серед своїх першочергових завдань назвав стабілізацію фінансового стану підприємств "Укрзалізниця" і "Укртрансбезпека", розвиток портів та аеропортів.

"Моє завдання — навести порядок і в інших галузях, так само як і в дорожній. Не буду шукати винних попередників, оскільки багато проблем накопичувалося не одне десятиліття. Серед пріоритетів на новій посаді — стабілізація фінансового стану "Укрзалізниці" (підприємство в складній ситуації, будемо підвищувати тарифи не на пасажирські, а на вантажні перевезення, нова інфраструктура), забезпечення нормального фінансування "Укртрансбезпекиі" і комплектація штату, відновлення інфраструктури портів, будівництво і розвиток існуючих аеропортів, мережа регіональних аеропортів, створення національного авіаперевізника ", — сказав Кубраков.

"За" призначення Кубракова проголосували 284 нардепа. Більшість нардепів з Харківської області підтримали його призначення. Це  все "слуги народу", крім Федора Веніславського і Олександра Куницького (були відсутні), а також позафракційний Дмитро Шенцев. Віталій Данілов з "Батьківщини" утримався від голосування. Не було в залі Олександра Фельдмана від "ОПЗЖ" і позафракційної Юлії Світличної.

Любченко
Олексій Любченко. Фото: Фокус

Міністром економіки призначили Олексія Любченка. Перед голосуванням він виступив за трибуною. Пріоритетними напрямками назвав розвиток бізнесу, синхронізацію роботи держорганів, еффектічное використання міжнародної допомоги.

"Стратегічні цілі — розвиток конкуренції, малого, середнього бізнесу, технологічні прориви, економічна незалежність. Але важливіше продуктивна система організації їх реалізації. Головне — Міністерство повинно синхронізувати роботу державних органів, забезпечити стратегічний менеджмент розвитку країни. Пріоритет — відновлення кредитування виробничої сфери, а не скупівля державних цінних паперів і тим самим фінансування державного боргу. Державне оборонне замовлення на 2021 рік. Про нього повинні говорити не навесні 21-го року, а восени 20-го, а краще — на три роки вперед. Істотний — це ефективне використання коштів міжнародної технічної допомоги на проекти в реальному секторі економіки. Співпраця з Міжнародним валютним фондом в інтересах України, удосконалення системи міжнародного торгового співробітництва", — зазначив Любченко.

Підтримали призначення Любченка 293 народних депутата.

Нагадаємо, 18 травня на позачерговому засіданні Верховної Ради України звільнили міністра інфраструктури Владислава Криклія, міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашка і міністра охорони здоров'я України Максима Степанова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.