Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада заборонила символи Z і V та визнала Росію терористом

Фото: ua-football.com
Символи Z і V прирівняли до свастики.

Верховна Рада заборонила використовувати символіку російських окупантів, а саму Росію визнала країною-терористом.

1 квітня на засіданні парламенту народні депутати проголосували у першому читанні за кримінальну відповідальність для тих, хто використовує символи Z і V, якими окупаційна російська армія позначає свою техніку. Згодом у Росії буква Z стала символом загарбницької війни проти України, а в усьому світі сприймається як аналог нацистської свастики.

Після того, як закон буде проголосований у другому читанні та підписаний Президентом, за публічне використання Z і V можна буде сісти у в'язницю на строк до п'яти років.

Символіку заборонено використовувати з метою пропаганди, назвах торгових марок і громадських об'єднань. Проте дозволяється використовувати Z і V у музеях, бібліотеках та приватних колекціях, витворах мистецтва та навчальних посібниках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За зйомку техніки і позицій ЗСУ — від трьох років ув'язнення

Також Верховна Рада визнала Росію країною-агресором. Декілька тижнів тому визнати окупантів терористами закликав світові парламенти Президент України Володимир Зеленський.

"Російська держава перетворилася на відвертого терориста. І їй не соромно. Вона відповідатиме за все. Світ уже розуміє, що без визнання Росії країною-терористом неможливо відновити справедливість і міжнародний порядок", — заявив президент в одному з відеозвернень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.