Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верхована Рада заборонила мобілізацію українців до 25 років

Ілюстративне фото: KHARKIV Today
Верховна Рада ухвалила законопроєкт у цілому.

Військовозобов'язані до 25 років, які за станом здоров'я непридатні до служби у мирний час, але є обмежено придатними — у воєнний, тепер не можуть бути мобілізованими.

На засіданні Верховної Ради України 9 жовтня ухвалили в цілому законопроєкт №11379-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження військової служби під час мобілізації особами, які не досягли 25-річного віку". Підтримали рішення 311 народних депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Нагадаємо, в Україні з початку повномасштабного вторгнення мобілізували людей від 27 до 60 років, люди у віці з 18 до 27 років мали право мобілізуватися добровільно. Проте у квітні 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію з 25 років. Однак деяких людей від 18 до 25 років все ще могли мобілізувати. Це: ті, хто пройшов строкову службу; закінчив вищий військовий заклад освіти або військову кафедру і мав військово-облікову спеціальність; визнаний непридатним до військової служби у мирний час і придатним — у воєнний.

Проте навесні набув сили закон, яким було скасовано статус обмежено придатного. Тому мобілізувати могли навіть людей віком менше ніж 25 років.

Наразі, після ухвалення законопроєкту №11379-д, мобілізувати людей до 25 років, які не проходили військову службу або не перебували на військовій кафедрі, однак були визнані обмежено придатними, не можуть. Проте демобілізації обмежено придатних від 18 до 25 років законом не передбачено. Учора цю норму Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки виключив із законопроєкту. Її планують доопрацьовувати і потім запровадити як окремий закон.

"Втім, тут є один важливий нюанс: на вчорашньому засіданні Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки вилучив норму із законопроєкту про звільнення зі служби тих хлопців, які вже були мобілізовані у військо через наявність згаданої юридичної прогалини у законодавстві про мобілізаційну підготовку. А така норма до цього була затверджена компромісним рішенням! Нібито буде готуватися окремий законопроєкт про можливість звільнення зі служби цієї категорії військовослужбовців. Проте, як і в ситуації із законопроєктами про демобілізацію, відтягування такого рішення може тривати багато місяців...", — зазначив нардеп Василь Мокан.

Як писав KHARKIV Today, за два з половиною роки військкомати Харківщини подали 4924 повідомлення про розшук ухилянтів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.