Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні продовжили обмін найдрібніших монет

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Рішення прийняли через війну.

Нести монети до банків можна до 30 вересня 2023 року. 

Термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами, продовжили на один рік — до 30 вересня 2023 року. Про це повідомив Національний банк України. 

"Таке рішення Національного банку пов’язане з продовженням дії воєнного стану в Україні. Через війну значна частина українців перебуває за межами свого постійного місця проживання. Як наслідок, упродовж березня-червня 2022 року здійснено обмін лише 665 000 штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок. Це вп’ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року (за березень-червень 2021 року здійснено обмін 3,3 мільйонів штук монет)", — пояснили там. 

Загалом із початку вилучення з обігу здійснили обмін майже 48 мільйонів штук монет номіналами 1, 2, 5 копійок. Станом на 1 липня 2022 року в обігу ще залишається майже 5,7 мільярдів штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські лікарі дістали зі шлунка дитини пʼять монет

"Завдяки продовженню терміну на один рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, які були вимушені залишити свої домівки через бойові дії. Тим паче, що досвід інших країн світу свідчить, що найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення строку обміну", — розповіли у НБУ.

Люди зможуть обміняти монети дрібних номіналів безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу,  у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах Національного банку та в низці відділень уповноважених банків (АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Райффайзен Банк ", АТ "ПУМБ") до 30 вересня 2023 року включно. Адреси можна знайти за посиланням.  

У НБУ нагадали, з 1 жовтня 2019 року українці не можуть використовувати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок для готівкових розрахунків. Ці монети перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також із готівкового обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок, які перестали бути  платіжним засобом із 1 жовтня 2020 року, їх так само можна обміняти до 30 вересня 2023 року.

Вилучення цих монет з обігу — частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це має сприяти підвищенню захисту і якості грошей та зробить готівкові розрахунки комфортними й простішими.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.