Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні почав працювати портал для розшуку дітей під час війни

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Понад 200 дітей зникли безвісти.

На порталі "Діти війни" можна знайти інформацію про зниклих та постраждалих дітей, а також повідомити про злочини проти дітей.

З 1 серпня в Україні запрацював державний портал для розшуку дітей, зниклих під час війни — "Діти війни". Портал допомагатиме правоохоронцям збирати дані про постраждалих дітей, зниклих безвісти або депортованих із тимчасово окупованих територій до Росії. Про це повідомили в Офісі президента України.

"Інформаційна платформа допоможе правоохоронцям отримувати достовірні статистичні дані щодо дітей, які зникли безвісти, були переміщені до тимчасово окупованих територій, депортовані до рф. Вона допоможе розшукувати їх", — сказала уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

За інформацією Герасимчук, на сьогодні в Україні через війну поранені 693 дитини, загинули 358, зникли безвісти 203, примусово переміщені та депортовані 5754 дитини. Правоохоронці знайшли вже 4039 дітей, що перебували у розшуку, 47 дітей вдалося повернути з депортації.

"З відкритих джерел нам відомо, що країна-агресор заявляє про щонайменше 450 000 переміщених і депортованих на територію Росії дітей. І, на жаль, повертати їх нам вони не мають наміру", — пояснила Дар’я Герасимчук.

Портал "Діти війни" створили Офіс президента, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національне інформаційне бюро, Офіс генпрокурора, Нацполіція та  секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

На порталі можна знайти інформацію про постраждалих, загиблих, зниклих безвісти або депортованих дітей, та повідомити таку інформацію Національній поліції, Офісу генпрокурора та Національному інформаційному бюро. Знайти сайт "Діти війни" можна за посиланням тут

"Це платформа, де ви можете повідомити про дитину, яка загубилася, про злочини проти дітей або якщо ви знайшли дитину, якщо вам відомо про факт депортації, про примусову зміну громадянства та документів дитини, а також про усиновлення. Ми звертаємось до вас: якщо вам відомо будь-що з перерахованого вище, скористайтеся цим порталом, і, можливо, саме ваш рішучий крок розв’яже питання життя дитини", — звернулася Герасимчук.

Як писав KHARKIV Today, окупанти депортували з селища Козача Лопань Харківської області до Бєлгородської області (Росія) 200 людей, серед яких було 25 дітей. Причиною депортації загарбники називають обстріли з боку українських військ. 

Навесні окупанти вивезли до Росії щонайменше тисячу людей із Циркунів, Липців, Руських та Черкаських Тишків, Руської Лозової, Питомника.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.