Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Російськомовні українці не вважають, що їхні права обмежені, — опитування

85% опитаних поділяють проукраїнську позицію.

Російськомовні українці та етнічні росіяни не вважають, що у країні їх ущемляють за мову.

Такими є результати соціологічного дослідження, яке провели експерти Київського міжнародного інституту соціології з 19 до 22 травня. Серед опитаних 85% російськомовних українців та 90% етнічних росіян заявили, що вони не стикаються з обмеженням та переслідуваннями.

Дослідження стосувалося не лише російської, а й інших аспектів російсько-українських відносин. Соціологи виділили 8 пар тверджень. У кожній парі одне із тверджень відповідало проросійській позиції, друге твердження — проукраїнській позиції. Респондент мав вибрати одне із тверджень.

кмис

Дослідження проводилося шляхом телефонного опитування, у ньому взяли участь 2009 респондентів, причому 2% із них перебували на окупованих територіях.

У семи із восьми випадків не менше 85% респондентів стверджували, що поділяють саме проукраїнську позицію. У цих парах не так і мало респондентів — 8-9% — обрали проросійську інтерпретацію.

"Хоча 8-9% можуть здаватися невеликою кількістю, але насправді в абсолютному вимірі це близько 2 млн громадян України", — кажуть соціологи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За яких умов викладатимуть російську мову в українських школах

94% опитаних вважають, що війна почалася через наміри Росії захопити Україну. 96% переконані, що російська армія навмисне стріляє по цивільній інфраструктурі та цивільному населенню.

Цікаво, як змінилося ставлення українців до Російської Федерації. На початку лютого в аналогічному опитуванні 34% респондентів відповіли, що ставляться до Росії та росіян хорошо. Наразі таку відповідь дали лише 2% опитаних.

"Якщо наприкінці 2021 року 75% українців хорошо ставилися до звичайних росіян, то зараз 82% ставляться до них погано", — кажуть у КМІС.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.