Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент підписав закон про пластикові пакети

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Володимир Зеленський поставив підпис на Всеукраїнському форумі.

Закон набере чинності після опублікування його у парламентській газеті "Голос України".

7 червня у час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Екологія" Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який Верховна Рада прийняла 1 червня. Про це повідомили в Офісі президента.

"500 — стільки пакетів у рік використовує кожен українець. 20 хвилин — саме стільки в середньому ми користуємося пакетом. Понад 100 років — саме стільки один пакет розкладається. Кілька секунд — саме стільки потрібно часу, щоб підписати цей закон", — сказав Зеленський.

Як відзначили в Офісі президента, закон регулює оборот пластикових пакетів і спрямований на стимулювання розвитку виробництва біорозкладних пакетів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прощавай, пакет. Як харківські магазини будуть відмовлятися від пластику

Документ набирає чинності на наступний день після його опублікування в газеті Верховної Ради "Голос України" і вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Ще один напрям, яким займуться нардепи, стане законопроєкт з управління відходами. За словами Зеленського, сучасний законопроєкт вже розроблений. Документ буде направлений на грамотну утилізацію відходів.

Як писав KHARKIV Today, 1 червня на засіданні Верховної Ради ухвалили у другому читанні законопроєкт № 2051-1 "Про обмеження обсягу пластикових пакетів на території України".

Згідно з документом, з 2022 року в супермаркетах і на ринках заборонять продавати пластикові пакети, а також схиляти покупців до покупки. Можна буде використовувати тільки біорозкладні пакети. Максимальний штраф за поширення пластикових пакетів складе 34 тисячі гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.