Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Прем'єр-міністр чекає від постачальників зниження цін на газ влітку

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Денис Шмигаль сподівається, що постачальники газу будуть знижувати ціни, щоб утримати споживачів.

Постачальникам газу не можна підвищувати ціну на газ за річним тарифом, але можна знижувати її.

Уряд чекає від постачальників зниження цін на газ влітку. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Шмигаль нагадав, що в Україні ринок газу заробив в середині 2020 року, річний тариф почне діяти з 1 травня 2021 року. Постачальники газу представили фіксовану ціну на 12 місяців. За цей час підвищувати її не можна, однак можна знизити.

"Влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаніях з'явиться більше можливостей для зниження ціни, — пояснив Шмигаль. — Уряд очікує, що "Нафтогаз" і інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку і боротися за споживача. Саме конкуренція повинна підштовхнути постачальників газу знизити тарифи".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів Харківської області добровільно-примусово переведуть на річний газовий тариф

На думку прем'єр-міністра, річний продукт дозволить жителям України прогнозувати свої витрати і захистить їх від коливань ціни на газ. Водночас, споживачі зможуть вибирати і змінювати постачальника газу за критеріями ціни і якості послуг.

Як писав KHARKIV Today, в компанії "Харківгаз Збут" представили річний тариф на газ. Жителі Харківської області будуть платити з 1 травня 7,99 гривні за кубометр газу, на тариф їх переведуть автоматично. У "Нафтогазі" річна ціна на газ складе 7,96 гривні.

Нагадаємо, 31 березня в Україні завершився термін дії граничної ціни на газ для населення, вона становила 6 гривень 99 копійок за кубометр. Відповідно 1 квітня знову стала діяти ринкова ціна на газ.

З 1 січня 2021 року газ для жителів Харківської області подорожчав на 1,06 гривні. Тариф становив 9,9 гривні за кубометр. За розподіл газу споживачі платили 1,90 гривні. Обурені подорожчанням жителі неодноразово виходили з акціями протесту і перекривали траси. Тому 18 січня на засіданні Кабінету міністрів України прийняли рішення про встановлення граничного тарифу на газ. Він становив 6,99 гривні і діяв до закінчення опалювального сезону. На наступний день НКРЕКУ встановила граничну ціну на розподіл газу — 1,79 гривні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.