Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Після огляду руйнувань на Салтівці президент запропонував відмовитись від панельних будинків

Фото: Офіс президента
З'явиться можливість збудувати сучасне житло.

У Харківській області зруйновано 2229 багатоповерхових будинків.

Глава держави провів нараду щодо поточної ситуації в Харківській області та відновлення регіону від наслідків війни. Про це 29 травня повідомили у Офісі президента.

За словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, зараз 31% території області тимчасово окуповано, 5% було звільнено від російських загарбників.

"Ми ще не можемо повністю обстежити деякі звільнені населені пункти, оскільки там тривають обстріли, провести повноцінне розмінування та розпочати відновлення критичної інфраструктури. Де ми можемо робити це дистанційно - ми це робимо", - розповів Олег Синєгубов.

Фото: Офис президента
Фото: Офіс президента

Він поінформував, що дії російської армії спричинили руйнування 2229 багатоповерхових будинків, з яких 225 зруйновано повністю. У Харкові найбільші пошкодження та руйнування отримали північні та східні мікрорайони міста – 30,2% від загального житлового фонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти пошкодили у Харківській області понад 120 об'єктів культурної спадщини

У рамках робочої поїздки Володимир Зеленський серед іншого оглянув зруйновані житлові будинки у Салтівському районі Харкова.

Глава держави запропонував проаналізувати доцільність відновлення пошкоджених панельних будинків, зокрема з урахуванням програми термомодернізації житлового фонду.

"Якщо вже так сталося і в нас війна, то чи не варто розглянути можливість усунути по всій країні панельні будинки, особливо на зруйнованих територіях", - зазначив він.

Фото: Офис президента
Фото: Офіс президента

На думку президента, це ще й можливість модернізувати країну та міста, збудувати сучасне житло.

Володимир Зеленський зазначив, що нові будинки потрібно будувати обов'язково з бомбосховищами та укриттями.

"Маємо знайти кошти, кредитні лінії. Держава має забезпечити це з погляду гарантій, а керівники міст та областей повинні знаходити класні проекти та гроші", - вважає глава держави.

Фото: Офис президента
Фото: Офіс президента

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архітектори представили своє бачення щодо відновлення Харкова після війни

Також під час поїздки Володимир Зеленський оглянув адміністративні будівлі Харкова, які зазнали руйнувань внаслідок ракетного обстрілу з боку російської армії.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.