Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

14 квітня, 2021 - 22:23

МОЗ: епідемія коронавірусу в Україні пішла на спад

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Міністр охорони здоров'я каже, що поступово ситуація почала поліпшуватися.

Максим Степанов вважає, що українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії без паніки і з мінімальними обмеженнями.

Україна пережила третю хвилю пандемії коронавірусу. Епідемія починає йти на спад. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в соціальних мережах в середу, 14 квітня.

"Ми витримали черговий стрибок захворюваності COVID-19, і поступово ситуація почала поліпшуватися. Як і прогнозували наші експерти-епідеміологи, зростання кількості хворих тривав до початку квітня. Зараз у багатьох регіонах ситуація стабілізується. Вже 10 днів ми спостерігаємо спад захворюваності в Україні. Вчора був перший день, коли кількість виписаних з лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих", - написав Степанов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад двадцятеро жителів Харківської області померли від коронавірусу

Міністр також зазначив, що "якщо подивитися на рівень госпіталізації, на минулому тижні в лікарні потрапили на 2 тисячі пацієнтів менше, ніж позаминулого". Крім цього знизилася кількість хворих. Ще однією доброю тенденцією, яка свідчить про те, що пік пройдено, Степанов назвав вихід з "червоної" зони двох областей: Івано-Франківської і Закарпатської.

Максим Степанов вважає, що українці змогли пережити пік третьої хвилі пандемії без паніки і з мінімальними обмеженнями і все це "завдяки чіткій стратегії і вивіреним діям МОЗ".

"Наш адаптивний карантин, ефективність якого оцінили і в Європі, був певним балансом між життям країни, роботою підприємців і епідеміологією. Ми постійно тримали руку на пульсі, збільшуючи кількість ліжок з киснем відповідно до потреб, оновлюючи протоколи лікування, щоб максимально ефективно протистояти хворобі", - повідомив міністр і подякував лікарям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській ОДА запевняють, що під лікарнями не стоять черги пацієнтів з COVID-19

Нагадаємо, Харківська область залишається в "червоній" зоні. З 00:00 11 квітня (неділя) в Харківській області встановлять "червоний" рівень епідемічної небезпеки і введуть обмеження, які відповідають цьому рівню.

Раніше KHARKIV Today писав, що 13 квітня, міністр Степанов заявив про вихід України на третій пік хвилі коронавірусу. За словами голови Міністерства охорони здоров'я, ситуація із захворюваністю  почала стабілізуватися.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.