Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків зможе витрачати бюджетні гроші на допомогу військовим частинам

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада.

Багато місцевих рад і до прийняття цього рішення допомагали військовим коштами бюджетів, проте тепер це стало цілком законно.

18 червня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №9559-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України". Рішення підтримали 303 народних депутати. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Таким чином парламент парламент дозволив спрямовувати гроші на потреби української армії з місцевих бюджетів. На прифронтових або прикордонних територіях із місцевого бюджету можна буде виділяти кошти для фортифікацій.

"Відтепер місцеві ради зможуть легально закуповувати дрони, аптечки, пікапи, запчастини до автомобілів і все те, що можна придбати на запит від військових частин. Крім того, за погодженням із Міноборони, місцеві ради, наприклад, у прифронтових чи прикордонних зонах зможуть фінансувати створення фортифікацій та інших захисних споруд", — пояснив нардеп Роман Лозинський.

Нагадаємо, СБУ викрила схему, за якою деревину для фортифікацій на Харківщині купували за завищеними цінами. Слідчі з'ясували, що ліс хвойних порід купували у лісництвах по 970 гривень, а продавали у рази дорожче.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.