Двох харків'ян, які стежили за ЗСУ на велосипедах, засудили до 15 років тюрми
Суд визнав винними двох мешканців Салтівки, яких затримали минулого року у саду Шевченка під час "полювання" на ЗСУ.
19-річного Дмитра Пєнцова та 20-річного Едуарда Ісінова визнали винними у наведенні ворожого вогню по Харкову та передмістю та засудили до 15 років позбавлення волі, з конфіскацією майна. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі.
"За даними слідства, 19-річний Пєнцов у червні минулого року через Telegram зв’язався зі співробітником фсб рф (перша служба Департаменту контррозвідувальних операцій фсб рф, яка займається підбором та вербуванням громадян України для проведення підривної діяльності) з метою співпраці. Він отримав завдання збирати і передавати ворогу інформацію про підрозділи ЗСУ у Харкові та передмісті. Після цього Пєнцов запропонував своєму знайомому з проросійськими поглядами, 20-річному Ісінову, “працювати” разом. Пересуваючись на велосипедах, Пєнцов та Ісінов збирали інформацію про місця зосередження сил і засобів ЗСУ, позначали їх на ґугл-мапах та відправляли фотографії з цими відмітками своєму куратору. Отриману інформацію росіяни використовували для здійснення обстрілів. За кожне виконане завдання Пєнцов та Ісінов отримували винагороду у 50 доларів. Також їм обіцяли проходження навчання в Академії фсб рф", - пишуть розслідувачі ХАЦ.
До 1 серпня 2023 року безробітні Пєнцов та Ісінов виїжджали чотири рази на завдання у Харкові та Циркунах, а 1 серпня обох затримали біля туалету у саду Шевченка, під час передачі "інформації" представнику фсб рф. Уночі 1 серпня минулого року по Харкову була здійснена атака російських дронів-камікадзе “шахед”. Пєнцов та Ісінов винними себе не визнали.
У матеріалах справи є покази про те, Пєнцов після початку повномасштабного вторгнення РФ запропонував своєму товаришу Ісінову кататися по місту на велосипедах, але вони ні з ким не спілкувалися та карт не надсилали.
Ісінов вказав, що в березні 2022 року до нього звернувся Пєнцов, який повідомив, що у нього є два велосипеди та запропонував разом кататися по Харкову та передмістю, на що він погодився. Він зазначив, що з представниками рф не спілкувалися, будь-яку інформацію не передавали. Свій мобільний телефон він начебто надавав усім знайомим, повідомляючи при цьому пароль. Хто відправляв карти з його номеру телефону, йому невідомо.
Попри ці заперечення, суд прийняв до уваги докази, отримані в рамках негласних слідчих розшукових дій, а також зміст переписок Пєнцова та Ісінова з працівником фсб рф.
Уранці 1 серпня Пєнцов та Ісінов їздили центральними вулицям Харкова (вул. Свободи, вул. Ярослава Мудрого, Мироносицька, Сумська, Гіршмана) і також листувалися. Проте у суді сказали, що давали комусь свої телефони і паролі. Хто міг відправляти повідомлення росіянам, не знають.