Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Два заступники міністра розвитку громад подали у відставку

Кабмін. Фото: Радіо Свобода
Рішення повинен ухвалити Кабмін.

Іван Лукеря і В'ячеслав Негода написаза власним бажанням.

24 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря подав заяву про звільнення. Відповідна заява опублікована на офіційній сторінці Лукері у Facebook.

"Рішення мною було прийнято на початку року, проте, на жаль, в міру політичних та бюрократичних обставин, співпало на цей тиждень юридичне оформлення. На жаль. Що далі — оголошу незабаром", — написав Лукеря.

Згодом про намір звільнитися повідомив ще один заступник міністра розвитку громад та територій України — В'ячеслав Негода, який відповідав за децентралізацію. Він не писав заяву, але звільнений через скорочення штату.

"Сьогодні я хочу подякувати всім, з ким ми долали перепони, щоб змінити/покращити життя в громадах і зміцнити країну. Було важко, але ми ламали шаблони, переконували, бо вірили в успіх. Не час і не місце робити якісь звіти", — написав Негода.

Нагадаємо, 22 січня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України звільнили з посади заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Лозинського, якого 21 січня затримало Національне антикорупційне бюро під час отримання 400 000 доларів хабаря при закупівлі генераторів. Повна сума закупівлі складала 1,8 мільярда гривень.

Крім того, 24 січня Міністерство оборони України звільнило заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова, який направив відповідну заяву про звільнення за власним бажанням 21 січня.

Раніше стало відомо про те, що Міноборони закуповує харчі для військових за завищеними у 2-3 рази цінами, Міноборони назвало цю інформацію брехнею та обіцяло звернутися в СБУ. Згодом Держбюро розслідувань заблокувало схему розкрадання продуктів для військових. Міністр оборони Олексій Резніков відкинув обвинувачення Міноборони в корупційних закупівлях. Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо ймовірного зловживання Міноборони при закупівлі продуктів для військових ще до появи інформації у ЗМІ.

"В'ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, попросив звільнити його, щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов'язаних з закупкою послуг харчування", — пояснили в Міноборони України.

23 січня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко написав заяву про звільнення за власним бажанням. Президент України Володимир Зеленський уже підписав указ про звільнення Тимошенка.

Раніше журналісти опублікували розслідування про Тимошенка. Його влітку помітили за кермом нового Porsche Taycan 2021 року. Орієнтовна вартість автівки складає 100 000 доларів.  Також його критикували через політику у регіонах.

Це не останні звільнення на сьогодні. Як пише "Українська правда" з посиланням на перелік кадрових питань, винесених на розгляд Кабінетом міністрів України у вівторок 24 січня, міністри голосуватимуть за звільнення п'яти голів обласних державних адміністрацій — Дніпропетровської (Валентин Резніченко), Запорізької (Олександр Старух), Київської (Олексій Кулеба), Сумської (Дмитро Живицький) та Херсонської (Ярослав Янушевич).

UPD. Як повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов, на засіданні уряду звільнили В'ячеслава Шаповалова (заступник міністра оборони), Івана Лукерю та В'ячеслава Негоду (заступники міністра розвитку громад), Віталія Музиченка (заступник міністра соцполітики).

Також Кабмін підтримав проєкти указів президента України про звільнення Резніченка, Старуха, Кулеби, Живицького та Янушевича. На посаду заступника міністра економіки України призначили Олексія Соболєва.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.