Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для ТЕЦ-5 знизили ціну на газ

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Виробники теплової енергії зможуть купувати газ за пільговою ціною два місяці.

31 травня Кабінет Міністрів України затвердив постанову "Про затвердження положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу". Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Згідно з документом, з 1 червня до 31 липня 2022 року компанія "Нафтогаз Трейдинг" продаватиме виробникам теплової енергії природний газ в обсягах, необхідних для надання послуг із гарячого водопостачання, за ціною 7420 гривень (з податком на додану вартість) за 1000 кубометрів.

"До ціни додається тариф на послуги транспортування та коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу вперед", — пояснили у Міненергетики.

У постанові сказано, що якщо у виробника теплової енергії немає договору з компанією "Нафтогаз Трейдинг" або компанія припинила постачання газу за договором, то вважатиметься, що споживач не має постачальника за спеціальними обов'язками, на якого поширюється постанова Кабміну про постачання газу.

Виробнику теплової енергії дозволяється з 1 червня для постачання гарячої води купувати газ у "Нафтогазу Трейдинг" за умови:

  • якщо буде укладено угоду з компанією "Нафтогаз Трейдинг" щодо розірвання з 1 червня 2022 року договорів постачання газу на 2021-2024 роки;
  • якщо буде укладено виробником теплоенергії договір постачання газу з "Нафтогазом Трейдинг" у відповідність до законодавства.

Як писав KHARKIV Today, на початку березня на ТЕЦ-5 заявили про те, що собівартість виробництва електроенергії  у чотири рази перевищує вартість електроенергії на ринку. З 1 березня Кабмін передбачив постачання газу за пільговою ціною 7,080 гривні за тисячу кубометрів для обмеженої кількості підприємств. ТЕЦ-5 до цього переліку не потрапила. 3 травня у компанії оголосили про призупинення роботи, але 17 травня заявили про поновлення діяльності.

З 1 червня харківська ТЕЦ-5 знову зупинила роботу. Як повідомили у компанії, рішення про зупинення роботи пов'язане з підвищенням ціни на газ: раніше "Нафтогаз Трейдинг" продавав газ ТЕЦ-5 по 7900 гривень за тисячу кубометрів, з 1 червня почала діяти нова ціна — 29 400 гривень за тисячу кубометрів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.