Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

15 жовтня, 2020 - 11:17

У Харкові створять мобільні бригади лікарів для лікування хворих коронавірусом вдома

У Харківській області створять мобільний парк медичного обладнання.

Через брак лікарів-інфекціоністів до хворих на початковому етапі будуть виїжджати додому. Для цього хочуть залучати лікарів сімейної медицини.

 Харківській обласній державній адміністрації планують змінити алгоритм лікування хворих коронавірусом на початковому етапі захворювання. Для цього планують створити мобільні бригади лікарів. Про це на сесії Харківської обласної ради повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

"Шукаємо гроші для придбання концентраторів і апаратів ШВЛ. Найскладніше — інше. Місця можемо розгорнути, закупити концентратори. Завтра область отримає понад 37 мільйонів на проведення кисню. Але у нас не вистачає лікарів, які надають допомогу в реанімаціях. Лікарів критично не вистачає. Розробляємо новий алгоритм. Створення мобільного парку обладнання, щоб лікарі первинної ланки надавали допомогу вдома — ставили крапельниці, кисневі концентратори. Таким чином ми зможемо в більшій кількості надавати допомогу на початковому етапі хвороби. Тоді людині не потрібна буде палата інтенсивної терапії, якщо вона буде на кисні ", — сказав Пастух.

Чиновники просять: без допомоги жителів області впоратися не вдасться. Потрібно розірвати передачу вірусу. Тарас Пастух згоден з думкою Олексія Кучера, який сказав, що ми вже не в "червоній", а в "чорній" зоні карантину.

Нагадаємо, з початку пандемії в Харківській області коронавірус підтвердили у 26 913 чоловік, з них у 651 за добу. Продовжують хворіти 21 094 жителів регіону, одужали 5389 осіб, померло 430 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.