Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові почали готувати до прийому пацієнтів з COVID-19 лікарні другої хвилі

Харківській ОДА вважають, що ситуація з госпіталізацією хворих коронавірусом контрольована.

Лікарні другої хвилі потрібні, щоб підготуватися до можливого переходу області до "червоної" зони.

Для підготовки до другої хвилі коронавірусу відкриють офтальмологічне відділення обласної лікарні, обласної травматологічної лікарні та міські лікарні №18 та №25. Там розгорнуто 550 ліжок і 30 ліжок інтенсивної терапії, щоб при необхідності ці лікарні були готові до прийому хворих коронавірусом. Про це повідомила перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Тетяна Єгорова-Луценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін продовжив карантин ще на два місяці і ввів нові обмеження

"Що стосується лікарні обласної інфекційної, то на сьогодні у нас ситуація стабільна саме в тому, що заповненість ліжок є, але є можливість також додатково розміщувати людей хворих. Тому на сьогодні необхідності  відкривати лікарні другої хвилі немає. Але тим не менше, всі лікарні готуються, тому що у нас наближається навчальний період і ми вважаємо за необхідне, щоб всі лікарні були підготовлені повністю і реанімаційні їх відділення, і відділення ті, які будуть приймати всіх хворих коронавірусом", — пояснила вона.

За інформацією Тетяни Єгорової-Луценко, сьогодні на стаціонарному лікуванні в "інфекціонці" знаходяться 234 хворих, з них 196 з підтвердженим діагнозом. За добу госпіталізували 31 людину. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії проходять лікування 12 хворих, один з них підключений до апарату ШВЛ.

"В цілому на сьогодні ми розуміємо, що у нас є кількість ліжок для того, щоб якщо Харківська область, не дай бог, буде переходити до "червоної зони", ми були до цього готові і готуємо ті лікарні, які у нас визначені для другої хвилі. В цілому, ситуація контрольована, але ми дещо відшліфувати", — уточнила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники не виключають, що школи Харківської області можуть повернутися до дистанційного навчання

Директор департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Геннадій Бондарчук повідомив, що на обладнання кожної лікарні другої хвилі киснем потрібно від 600 до 800 тисяч гривень.

"У закладах другої хвилі на сьогодні є розводка кисню і проводяться роботи по збільшенню кисневих точок доступу, тобто проводяться додаткові лінії, щоб збільшити кількість кисневих кранів і кількість палат, які будуть забезпечені киснем. Орієнтовна сума за кожною установою — 600-800 тисяч гривень. Ці гроші є в департаменті охорони здоров'я, будуть передані в установи після надання відповідних документів", — розповів чиновник.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.