Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 вересня, 2020 - 13:06

Суд оголосив у розшук трьох "харківських терористів"

Дворников, Тетюцкий и Башлыков в суде. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Причиною неявки обвинувачених в теракті до суду, один із захисників назвав карантинні заходи.

Розгляд апеляційного оскарження призупинили.

25 вересня в Харківському апеляційному суді слухали апеляційне оскарження на вирок про довічне ув'язнення Володимира Дворнікова, Сергія Башликова і Віктора Тетюцького. Суд визнав їх винними в скоєнні теракту біля Палацу спорту в 2015 році, в результаті якого загинули чотири людини. По обміну "харківських терористів" видали Росії, але вони залишаються не згодні з вироком. До суду Володимир Дворніков, Сергій Башликов і Віктор Тетюцький не з'явилися (після обміну в грудні 2019 року вони знаходяться на непідконтрольній Україні території).

Колегія суддів Харківського апеляційного суду задовольнила клопотання прокурора і оголосила в розшук Володимира Дворнікова, Сергія Башликова і Віктора Тетюцького. Поки їх не знайдуть — апеляція припинена.

До суду прийшов Андрій Дідик, батько 15-річного Дані, який загинув під час теракту. Він очікував, що апеляція підтримає рішення суду першої інстанції про визнання винними "харківських терористів" і їх довічне ув'язнення.

"Це вбивці, люди, які повинні отримувати покарання, а не обмінювати їх. Вони цього не заслуговують. Я вважаю, що вони зараз знаходяться на території Росії зі своїми сім'ями. Вони в цей час повинні перебувати на зоні, відбувати довічне покарання", — сказав він.

Після засідання адвокат Володимира Дворнікова Дмитро Тихоненков повідомив, що "харківські терористи" знаходяться на непідконтрольній території і не прибули на засідання через карантин.

"Сьогодні в засіданні розглядалося питання взагалі, хто з'явився, хто не з'явився. Зачитали клопотання Віктора Тетюцького, який послав його електронною поштою про те, що він просить обов'язкову участь, щоб без нього не розглядали, що він ніде не ховається, щоб його права не порушували. Він наполягає на виправдувальному вироку, але в зв'язку з тим, що зараз COVID-19, ці всі заходи, і він не може перетнути територію Луганської області з Україною", — пояснив захисник одного з обвинувачених.

Дмитро Тихоненков вважає, що суд прийняв не зовсім правильне рішення

"Я вважаю, що це рішення не зовсім правильне. Але це рішення суду. В будь-якому випадку, якщо їх оголошують в розшук, справа припиняється. На сьогоднішній момент вони вважаються невинними. І тільки в подальшому, дивлячись як там буде розвиватися ситуація, яким буде рішення апеляційного суду, тільки в цьому випадку вони можуть підлягати відповідальності кримінальній. Судді не розглядали апеляцію. Вони розглядали, чи можна взагалі слухати справу без явки. Але коли дають довічне, не можна слухати без явки. Зі мною зв'язався Дворніков і сказав, що у нього позиція така ж, як і у Башликова, і у Тетюцького. Просто вони не стали окремо подавати ці заяви, тому що з точки зору навіть права людей, які сиділи під вартою, їм було зрозуміло, що досить однієї заяви, щоб хоча б на один раз зробити перенесення. Але суд пішов іншим шляхом", — розповів адвокат Володимира Дворнікова.

Він уточнив, що це рішення суду не можуть оскаржити і провадження зупинено.

"Вони оголошені в розшук. Коли їх знайдуть, або вони самі приїдуть, тоді можна говорити про продовження справи. Апеляція припинена. Може вони самі приїдуть, коли карантин знімуть, звідки я знаю. Я зараз нічого не знаю. Скільки може бути — все життя може бути", — уточнив Тихоненков.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.