Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 березня, 2020 - 17:55

Сітка Кернеса-Ярославського. Вдарили продуктовими наборами по електорату

пакети Кернес Ярославський
пакеты Кернес Ярославский
У розпал пандемії коронавірусу міський голова розпочав підготовку до місцевих виборів.

По квартирах харків'ян почали розносити продуктові набори. Пакети забрендовані прізвищами Кернеса і Ярославського, а носять їх волонтери. Таким чином міський голова нагадує про себе "ядреному електорату", а також створює мережу добровільних і не дуже помічників підконтрольних йому адміністрацій.

Привезли посилку від Кернеса і Ярославського

Міський голова пообіцяв малозабезпеченим містянам допомогти із продуктами ще 19 березня, на зборах так званих шанованих людей  в готелі Ярославського "Харків Палас". Тоді мер і олігарх, призначений президентом допомагати Харківській області в боротьбі із коронавірусом, попросили присутніх бізнесменів скинутися хто чим може. Крім покупки апаратів УЗД і ШВЛ, гроші вирішили витратити на адресну допомогу. Соціально незахищених в Харкові нарахували 100 тисяч чоловік.

кернес
Кернес і Ярославський на засіданні "шанованих людей". Фото: KHARKIV Today

"Ми ведемо переговори з великими супермаркетами, щоб забезпечити людей продуктовими наборами, в які увійдуть чай, гречка, цукор, борошно, печиво, рослинна олія, тушонка. Фармацевтична фабрика "Здоров'я" готує аптечки. Волонтери з вузів допоможуть і рознесуть ці набори нужденним" , — заявив мер про добрі наміри.

Вже на цьому тижні мешканцям Шевченківського району подзвонили в домофон. Молоді люди вручали поліетиленові пакети і просили розписатися про отримання. Самі пакети заслуговують окремої уваги. На білому фоні красуються сині написи "Геннадій Кернес" і "Олександр Ярославський". Шрифтом і кольором ці пакети дуже нагадують ті, які свого часу роздавала Партія регіонів. Та й приносять їх зовсім не студенти-волонтери.

Момент не обумовили

Після 18 березня, коли в Харкові закрилося метро, ​​активісти Національного корпусу створили в Telegram групу "Підвези медика", щоб допомогти лікарям і медперсоналу добиратися на роботу. 19 березня лідер харківського Нацкорпусу Костянтин Немічев оголосив про створення ще однієї групи "Харків SOS" для допомоги самотнім пенсіонерам.

"До нас звертаються пенсіонери, яким потрібна допомога: води набрати в баклажках або продукти купити. Дізнаємося про таких пенсіонерів, в основному, через сарафанне радіо, є номер телефону, куди надходять всі прохання",— пояснив KHARKIV Today Костянтин Немічев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тести приїхали, ШВЛ застрягли на кордоні, засобів захисту не вистачає: підсумки наради Кернеса, Кучера, Ярославського

23 березня в один день були створені районні філії "Харків SOS". У кожній групі є адміністратор від "Нацкорпусу", а бажаючі поволонтерити повинні залишити свої дані: ПІБ та номер телефону і заповнити анкету. Судячи із листування в групах, зайнялися вони зовсім не адресною допомогою, а розвезенням тих самих пакетів, які за власний кошт бізнесменів купив Геннадій Кернес.

Волонтери стверджують, що нічого не знали про те, що їм видадуть такі специфічні пакети.

волонтеры
Волонтери із Шевченківського району. Фото: "Харків SOS"

"Є таке, що ми не обумовили цей момент. До нас звернулися адміністрації Шевченківського та Індустріального районів. Сказали, що це просто соцпакети для малозабезпечених, а виявилося по-іншому. Далі будемо обговорювати, будемо говорити, щоб пакети були без якихось таких моментів ", — сказав KHARKIV Today Костянтин Немічев.

За словами організатора волонтерського руху, в кожному районі вже є як мінімум по сотні добровольців. 24 і 25 березня пакетики Кернеса волонтери розвозили по Шевченківському району. За деякими адресами їздили на автомобілях громадської організації Нацкорпусу. 26 березня планується розвезення в Індустріальному районі. Керівники груп отримують пакети від голів районних адміністрацій, там же видають маски і проводять інструктаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Троє в Харкові. Не враховуючи Фельдмана

Інші міські адміністрації залучають до справи не тільки волонтерів, а й вихователів дитсадків, які зараз залишилися без вихованців. Про це повідомив координатор волонтерського проекту "Справедливий суд" Віктор Трубчанов.

"У мене є знайома, їй 43 роки, вона працює в дитсадку Київського району. Я не буду називати її ім'я. Перший тиждень їх залишили прибирати, фарбувати, а зараз потрібно розносити ці пакети, інакше погрожують відправити у відпустку за власний рахунок. А їй куди діватися, живе від зарплати до зарплати ", — розповів KHARKIV Today Трубчанов.
Втім, в районній адміністрації цю інформацію не підтвердили.

Нова сітка мера?

Кому боротьба — з коронавірусом, а кому і підготовка до місцевих виборів. Імовірність того, що осінні вибори в міські, обласні та районні ради скасують через пандемію, поки що мала. Геннадій Кернес негласно почав передвиборчу кампанію, зробивши перший залп із старої доброї "зброї масового ураження електорату" — подарункових продуктових наборів. Кандидати на різноманітні виборні посади користуються цим прийомом під час кожних виборів, це явище отримало настільки широке поширення, що вирази "гречкосії" і "засівачі округу" стали крилатими.

пакеты
Іменні пакети. Фото: KHARKIV Today

Створення мобільних бригад під керівництвом районних адміністрацій волонтер Віктор Трубчанов називає спробою налагодити нову сітку, яка стане в нагоді для всіляких передвиборчих маніпуляцій.

"На парламентських виборах стара сітка не спрацювала. Партія мера "Довіряй ділам" чомусь набрала дуже мало голосів, щось не склалося, тому вони створюють нову мережу і зараз проводять її випробування. Регіональний волонтерський рух буде працювати в симбіозі із міською владою , використовуючи бюджетні ресурси ", — вважає Трубчанов.

На його думку, волонтери взагалі не повинні займатися подібною роботою, так як вони не забезпечені засобами захисту і не володіють знаннями про вірусологію. Подібні поїздки сьогодні можуть стати естафетою для передачі вірусу. Але самі волонтери кажуть, що надягають маски і виготовили дезінфектор для рук за рецептом лікаря Комаровського.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.