Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Відновлення Харкова: що пропонують відбудовувати Японії

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Представникам країни запропонували обрати зруйнований заклад самостійно.

Після майже повної деокупації Харківської області стане відома кількість об’єктів, які потрібно якнайшвидше відновити. 

Представники Японії у режимі відеоконференції поспілкувалися з заступником голови ОП Кирилом Тимошенком. На зустрічі обговорювали варіанти відновлення житла та критичної інфраструктури, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення, до зими.

"Ми розробили Fast Recovery Plan. Він охоплює житло, школи, садочки, медзаклади та мережі газо-, водо- й електропостачання на деокупованих територіях країни", — розповів заступник керівника Офісу глави держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 192 дні в окупації. Балаклія як є після звільнення

В ОП поінформували, що майже вся Харківщина уже вільна від окупантів, попереду дуже багато роботи з відновлення.

"У зв’язку з цим збільшилася кількість об’єктів, які нам необхідно дуже швидко відновити. Тому найперше, з чим ми звертаємося, — обрати школу, садок або групу приватних будинків у тому чи іншому населеному пункті, які зруйнували російські війська, і допомогти з їхнім відновленням", — попросив він.

Заступник керівника Офісу президента також розповів, що внаслідок нещодавніх російських бомбардувань Харкова та області були пошкоджені теплоелектроцентралі, які потрібно відновити до холодів. Він також запропонував японській стороні розглянути можливість долучення до проекту відновлення цих об’єктів.

Усього в Україні близько 86 000 частково або повністю зруйнованих об’єктів інфраструктури. Частину з них відновлюють коштом державного бюджету, але потрібна також допомога партнерів.

Мапа руйнувань. Скрін: recovery.gov.ua
Мапа руйнувань. Скрін: recovery.gov.ua

Кирило Тимошенко сказав про потребу в шкільних автобусах для українських дітей, тому що багато з них були втрачені внаслідок обстрілів чи вкрадені російськими військовими під час окупації українських територій.

"Це вкрай важливе гуманітарне питання, тому що багато шкіл розбомбили, і дітям доводиться добиратися до навчальних закладів, які розташовані далі від їхнього дому", — зауважив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені міста і села на північ від Харкова Росія залишила без світла

Представники обох палат парламенту Японії висловили захоплення тим, що команда президента Володимира Зеленського робить для захисту країни. Вони назвали неприпустимими дії Росії щодо України та українців і зазначили, що те, що відбувається в нашій державі, стосується не лише Європи, а й азійських країн.

Японські парламентарі наголосили: їхня держава готова й надалі підтримувати санкційну політику проти РФ. Вони також зробили акцент на тому, що Японія готова інтенсифікувати зусилля для допомоги Україні.

Кирило Тимошенко запросив парламентську делегацію Японії відвідати Україну, щоб на власні очі побачити наслідки російської агресії та перебіг відновлення на деокупованих територіях.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.