Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Учасника "батальйону Монако" хочуть позбавити звання почесного громадянина Харківської області

Григорій Суркіс під час повномасштабної війни вивіз онуків призовного віку за кордон.

Експертна рада Харківської обласної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин Харківської області" підтримала звернення громадської організації про "розжалування" Суркіса.

Григорія Суркіса вимагають позбавити звання "почесний житель Харківської області". Із таким проханням до обласної ради звернулася громадська організація "Хартія". Попередня згода на позбавлення Суркіса звання є. 

"На сьогодні 69 особам присвоєно звання "Почесний громадянин Харківської області", які об’єдналися у Раду почесних громадян Харківської області та допомагають мешканцям регіону за рахунок стипендіальних виплат. Так, наприклад, у 2022 році завдяки стипендіальним коштам було зібрано 740 тис. грн, на які було придбано сучасний апарат – монітор внутрішньочерепного тиску для воєнного госпіталю регіону. Володимир Бабаєв зазначив, що до Експертної ради надійшло звернення голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко розглянути звернення Громадської організації "Хартія" з проханням позбавити Суркіса звання "Почесний громадянин Харківської області". Присутні члени Експертної ради висловилися щодо зазначеного питання та одноголосно рекомендували винести дане питання на розгляд Харківської обласної ради на пленарному засіданні сесії", - повідомили у Харківській обласній раді.

Хто такий Григорій Суркіс

Григорій Суркіс був обраний до ВР від проросійської ОПЗЖ, покинув Україну 26 лютого 2022 і незаконно вивіз двох своїх онуків призовного віку. За даними "УП", родина Суркіса перебуває в Монте-Карло. Він повертався в Україну для вирішення бізнесових питань та іноді для відвідування засідань Верховної Ради. У соціальних мережах його немає, не артикулював власну позицію щодо повномасштабного нападу Росії на Україну. Тільки його молодший брат сказав, що у брата така сама позиція щодо війни, як і в нього. Григорій Суркіс їздив на футбольний матч у Польщі під час війни.

 У листопаді Суркіс-старший змушений був залишити Національний олімпійський комітет після того, як Андрій Шевченко заявив, що виходить зі складу НОКУ через його склад – Шуфрича та Суркіса. За часів Януковича очолював Федерацію футболу України.

Звання "Почесний громадянин харківської області" присуджують з 2006 року. У 2010 році харків'яни вимагали позбавити Суркіса цього звання, адже футбольний функціонер забрав у "Металіста" 9 очок, назвавши договірним матч з "Карпатами". Звернення до президента Януковича, губернатора Добкіна і голови облради Чернова з проханням відібрати звання у Суркіса тоді підписали багато почесних громадян Харкова. Але прохання залишилося без відповіді, Григорій Суркіс досі — почесний громадянин Харківської області.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року депутатів від проросійської ОПЗЖ Ігоря Райніна і Володимира Святаша позбавили звань "почесних громадян Харківщини". Одного за дружбу з партією кума Путіна Віктора Медведчука (Райнін очолював Харківський осередок ОПЗЖ), другого за те, що його син у разі захоплення Харківщини міг стати "гауляйтером".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.