Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У РНБО пояснили, що передбачають санкції проти Фукса

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Санкції не дозволяють продавати активи і користуватися рахунками в Україні.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов не розуміє, чому харківський бізнесмен Павло Фукс заявляє про відсутність зв'язків з Росією.

Що саме передбачають санкції, накладені на бізнесменів Павла Фукса і Дмитра Фірташа, розповів Forbes секретар РНБО Олексій Данилов.

"Фірташ і Фукс не можуть продавати свої активи, користуватися рахунками в Україні. Однак ми не можемо закрити українське підприємство тільки тому, що воно належить Фірташу", — повідомив Данилов.

За його словами, Фірташ отримав одне з родовищ титанової галузі у грудні 2004 року, в розпал "помаранчевих" подій.

"Це була одна з домовленостей, про які суспільству не розповідали. Хто домовлявся? Мабуть, росіяни просили передати родовище Фірташу. Кого саме просили — ми розбираємося. Використання надр має бути публічним і отриманим законно", — пояснив секретар РНБО.

Данилова здивувала заява харківського бізнесмена Павла Фукса про відсутність його зв'язків з Росією.

"Фукс знаходиться під санкціями нашої країни. Крапка. Якщо щось було незаконним чином забрано,  чи то надра, чи то земля, якщо люди не платять податки за статки, то їх позбавлять цих речей. Не розумію, для чого він ходить по телеканалах і розповідає нісенітницю про відсутність зв'язків з Росією. Він хоче сказати, що там проти нього немає проваджень? У нас демократична країна — людина може говорити, що хоче, але треба думати, що говориш. Всім би радив бути дуже обережними, коли говорять про мою дружину, про мою сім'ю", — розповів секретар РНБО.

Нагадаємо, 18 червня РНБО ухвалила рішення про введення санкцій щодо Павла Фукса. Це було пов'язано з діяльністю компанії "Голден Деррік". За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, в один день були зареєстровані 19 підприємств у місті Олександрія на одну людину, які потім отримали дозвіл на видобуток вуглеводнів. 24 червня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким, зокрема, вводяться санкції відносно Павла Фукса.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.