Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Щодо Азарова проведуть розслідування за "Харківські угоди"

Фото: УНИАН, Анастасия Сироткина
Колишній прем'єр-міністр більше року перебуває у статусі підозрюваного у держзраді.

Після підписання документа тоді ще прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що "закінчилася п'ятирічка безглуздої ворожнечі з Росією".

Печерський районний суд Києва дозволив спеціальне досудове розслідування (заочно) щодо колишнього прем'єр-міністра у кримінальному провадженні з обставин скоєння ним державної зради. Про це 31 травня повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, ексголова уряду, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім Президентом України, порушуючи Конституцію України та Закон України "Про міжнародні договори України", підписав розпорядження про схвалення так званих "Харківських угод" на користь Російської Федерації, якими було продовжено на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

"Внаслідок таких дій було створено передумови для збільшення чисельності військ Російської Федерації на території України, їхнього переоснащення та модернізації і надалі — вторгнення збройних сил Російської Федерації та окупації ними Автономної республіки Крим та Севастополя", — розповіли в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, у квітні 2010 року Президент України Віктор Янукович підписав "Харківські угоди" з президентом Росії Дмитром Медведєвим. Документ продовжив на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України — у Криму та Севастополі, замість підготовки до його виведення з території України. На той час прем'єр-міністром в Україні був Микола Азаров. Після підписання "Харківських угод" він заявив: "Ратифікувавши угоду про продовження термінів перебування Чорноморського флоту в Севастополі, наш парламент здійснив історичне рішення. Закінчилася п'ятирічка безглуздої ворожнечі з Росією... За згодою Тимошенко, українська економіка мала єдину перспективу — банкрутство".

Як писав KHARKIV Today, у березні 2021 року Микола Азаров став підозрюваним у справі про "Харківські угоди". За даними слідства, зміст та умови документа тоді ще прем'єр-міністру нав'язав Дмитро Медведєв.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.