Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Президент звільнив зниклого батька харківського нардепа

Валерий Любота. Фото: соцсети
Валерій Любота зник під час повномасштабної війни, після деокупації Куп'янська його не бачили.

Президент України звільнив колишнього голову Куп'янської РДА Люботу і призначив нового, Андрія Канашевича.

25 вересня Володимир Зеленський підписав розпорядження про звільнення Валерія Люботи з посади очільника Куп'янської РДА. Відповідний документ містится на сайті ОП.

"Звільнити ЛЮБОТУ Валерія Михайловича з посади голови Куп'янської районної державної адміністрації Харківської області відповідно до пункту 83 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України", - йдеться у розпорядженні.

Причина звільнення Люботи, згдіно Кодексом законів про працю, - "відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль".

На початку липня 2023 року Кабмін погодив це звільнення.

Валерій Любота - це батько народного депутата від "Слуги Народу" Дмитра Люботи. Любота-старший був підприємцем у Куп'янську, у березні 2021 року Володимир Зеленський призначив його головою Куп'янської районної державної адміністрації, він був членом партії "Слуга Народу".

Як писав KHARKIV Today, у перші дні повномасштабної війни Любота-старший викладав відео у соціальних мережах, а 27 лютого 2022 року зробив звернення щодо необхідності співпрацювати з окупантами.

"Вчора (27 лютого) до стін Куп'янська прийшов ворог. Дізнавшись про те, що мер Куп'янська Геннадій Мацегора їде на переговори, щоб здати місто, я вирішив також брати участь там, щоб бачити і чути, про що йдеться. Мацегора зустрівся, з ним була начальниця поліції, яка виконувала обов'язки, Наталія Шевченко. Вони домовилися про те, що у місті немає військових, що всі залишили місто, що можна заходити сміливо та нічого не боятися. Домовилися про те, що виділять три поліцейські машини для того, щоб супроводжувати колони. Він мер міста, він на них чекав і він зробить усе для того, щоб тут було гідне, нове російське життя", — сказав Любота-старший.

Утім, пізніше виправдовувався, що запис вівся "під дулом автомату".

"Коли ми зібралися їхати, до нас у машину сів чоловік у цивільному з маскою на голові і під дулом пістолета мені довелося сказати ті слова, які я вчора сказав. Вибачте мене..., трохи... не злякався, ні — звернувся до жителів міста для того, щоб попередити їх, що йдуть війська", — пояснив Валерій Любота.

Ще кілька його відео були у соцмережах, але на початку березня 2022 року він зник. Після деокупації Куп'янська Валерія Люботу на підконтрольній Україні території ніхто не бачив.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.