Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не платять нікому: гауляйтер Харківщини чекає на гроші з Москви

Фото: Мінфін
Бюджетники працюють безкоштовно.

Окупанти зробили мешканців захопленої частини Харківщини жебраками, а тепер обіцяють виплати за липень і "навіть" за червень. 

Перший транш із Москви голова "тимчасової цивільної військової адміністрації Харківської області" Віталій Ганчев очікує "зо дня на день". Про це гауляйтер повідомив в інтервʼю російським пропагандистам. Він визнає, що людей змушують працювати задарма.

"Зараз, чесно скажу, зарплату взагалі не платять нікому. Якщо говорити про бюджетників, то ми ще бюджету не отримуємо. Наразі очікуємо зо дня на день перший транш із Москви. Насамперед, щоб забезпечити пенсіонерів. Згодом працівників бюджетної сфери. Мені сказано було, що ми в липні отримаємо і за червень, і за липень, тобто ті, хто працював, якщо вони чесно працювали, виконували свої обов'язки, отримають навіть за минулий місяць. Я просив якнайшвидше закрити це питання", — пояснив Ганчев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час сьомої евакуації з окупованої частини Харківщини вивезли більше 1000 людей

За його словами, усім платитимуть більше, ніж раніше. Однак про те, що курс гривні до рубля штучно занижений, голова "тимчасової цивільної військової адміністрації Харківської області" не згадує.  

"Якщо говорити про зарплати, то зараз пенсіонерам ми платитимемо по 10 000 рублів. Усім, незалежно від того, скільки їм було нараховано за України... У нас немає пенсійних баз, і нам зараз потрібно пенсійні бази набирати заново, з нуля, як за старих добрих часів: ходити вулицями, робити перепис населення, де і в якому будинку у мене там бабуся-пенсіонерка живе. Виходу іншого немає, формуватимемо з нуля. Є другий момент: вони не повинні отримувати пенсію меншу, ніж отримували за України. Така установка стоїть. Коли курс був один до двох, ми, звісно, просто помножували пенсії. Тому урядом РФ було прийнято рішення всім округлити до 10 000 рублів. Спочатку це було в порядку одноразової допомоги, тепер було сказано, щоби щомісяця кожен пенсіонер отримував ці 10 000 рублів, поки ми не сформували пенсійний фонд, не розпочали офіційний перерахунок. Щодо бюджетників працює принцип, щоб не було менше, ніж було за України. Якщо нам дозволяють ті бюджетні асигнування, які нам пообіцяли виділити, таким фахівцям, як медики, більше платитимемо. Та й будівельники людських розумів — педагоги — теж не можуть жебракувати і при цьому нормально виконувати свою функцію. Людина повинна мати певний стимул. Я ніколи не розумів, чому у простого вчителя маленька зарплата, а у директора — 60–70 тис. гривень", — розповів гауляйтер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півмільйона гривень застави посіпаки окупантів на Харківщині передали ЗСУ

Ганчев хоче, щоб на окупованій частині Харківщини був безготівковий розрахунок. Хоча така функція досі майже неможлива на окупованих із 2014 року частинах Луганської та Донецької областей. 

"Відділення МРБ-банку (зʼявилося на захопленій частині Харківської області). Найперші завдання: банк був потрібен, щоб тут запустити фінансові процеси. Нам, звичайно, без банку це було неможливо зробити. Розумієте, потік гривні вже припинився, потік рубля ще до кінця не увійшов. Щоб зараз запустити ці фінансові процеси, потрібен безготівковий розрахунок. Звичайно, потрібен банк. У них за реєстрацією це Південна Осетія. Я маю на увазі, що це не український банк у жодному разі. Вони на базі одного з відділень українського банку, що закрився, відкрили своє і зараз здійснюють діяльність. Зараз очікуємо, що можливо до нас із РФ зайде ще якийсь банк. Ми, в принципі, раді всім, готові надати можливість працювати", — поінформував голова "тимчасової цивільної військової адміністрації Харківської області".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.