Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківʼянина обрали до Вищої ради правосуддя

Микола Мороз. Фото: ВРУ
Микола Мороз працює у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Микола Мороз — не єдиний харківʼянин, який претендував на членство у Вищій раді правосуддя.  

Нових членів Вищої ради правосуддя обрала Верховна Рада на пленарному засіданні 15 серпня. За квотою парламентарів членами Вищої ради правосуддя стали адвокат, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко та кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Мороз. 

Викладач долучався до підготовки наукових висновків для Вищого господарського суду України, Вищого суду України та Конституційного суду України. Микола Мороз двічі брав участь у конкурсі в Касаційному господарському суді та Касаційному цивільному суді. Обидва рази потрапляв до фінального рейтингу, але суддею так і не був. У мотиваційному листі на посаду члена ВРП зазначав, що судовий корпус України має бути оновлений та сформований відповідно до міжнародних стандартів.

Новопризначені члени Вищої ради правосуддя склали присягу на засіданні Верховної Ради України.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківʼянам пропонують роботу в судах

Також на посади членів Вищої ради правосуддя за квотою парламентарів претендувала суддя Харківського окружного адміністративного суду Олена Заічко та адвокат Віталій Талько.

Наприкінці червня Етична рада оприлюднила результати конкурсу на дві вакансії за квотою Верховної Ради, рекомендувавши до призначення чотирьох кандидатів: Вячеслава Талька, Олену Заічко, Миколу Мороза та Романа Маселка. Центр протидії корупції, Фундація DEJURE та Автомайдан відразу ж зробили спільну заяву, де В’ячеслава Талька та Олену Заічко назвали такими, що "не можуть вважатись доброчесними".

"В'ячеслав Талько раніше працював інспектором у ВРП, саме із тими членами, яким голова ОАСК Павло Вовк давав вказівки щодо переслідування суддів. Його витрати в десятки разів перевищують доходи, а ще він очевидно пов'язаний з партією "Слуга народу". Суддя Олена Заічко причетна до дерибану десятків гектарів землі у Харкові. До того ж її громадська організація "Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів" відкрито виступала проти реформи Вищої ради правосуддя із залученням міжнародних експертів, повторюючи кремлівські наративи про "зовнішнє управління", — було вказано в заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий харківський суддя проведе сім років у тюрмі

Згідно з Законом "Про Вищу раду правосуддя", вона складається з двадцяти одного члена, з них десятьох обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох призначає президент, ще двох обирає Верховна Рада, двох — з’їзд адвокатів, двох — Всеукраїнська конференція прокурорів, двох — з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

Нагадаємо, наприкінці лютого припинили свої повноваження троє членів Вищої ради правосуддя родом із Харківської області. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.