Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський нардеп заробив за рік у Верховній Раді понад мільйон гривень

Фото: соцмережі.
Якименко за сумою компенсацій із державного бюджету увійшов до 40 "найдорожчих" депутатів ВР.

Павло Якименко отримав на витрати з державного бюджету у 2023 році  1 142 892 гривні.

Це харківський народний депутат від "Слуги Народу", який пройшов до ВР у 2019 році за списком партії. Відповідну інформаці опублікували "Наші гроші" у матеріалі про те, хто і скільки заробив у Верховній Раді у 2023 році. На першому місці опинився нардеп Сергій Власенко з "Батьківщини", який отримав 2 мільйони гривень.

Ще один харківський депутат, Павло Сушко ("Слуга Народу"), отримав з бюджету цьогоріч 1 094 026 гривень. На третьому місці за витратами - Олексій Красов (теж "СН", 1,07 млн грн).

Для порівняння, народна депутат Марія Мезенцева ("Слуга Народу"), яка у 2023 році стала головою Комітету з питань рівності у ПАРЄ, отримала на витрати з бюджету за 2023 рік 43 922 гривні.

Оскільки декларації депутатів до сих пір закриті, розслідувачі користувалися даними Управління справами Верховної Ради, які у 2023 році перерахували 223-м особам 274 мільйони гривень.

"Ці проплати зафіксовані системою казначейських проплат Spending.gov.ua. У народних депутатів в призначенні платежу вказані гроші на закордонні відрядження, заробітну плату, виконання депутатських повноважень, компенсацію проїзду, тощо", - повідомили "Наші гроші".

Павло Якименко закінчив факультет міжнародної економіки Харківського національного економічного університету та юридичний факультет Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. У ВР очолює підкомітет з охорони та оптимального використання надр Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування. За даними руху "Чесно", був директором ТОВ "Інтерплєкс", що займається будівництвом та обслуговуванням нежитлового майна, співзасновником та керівником деяких інших ТОВ, пов'язаних із будівництвом та операціями з нерухомістю. Наприкінці 2022 року голосував за містобудівну реформу, що впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України.

Улітку 2023 року компанії, пов'язані із батьком Павла Якименка, планували вирубати 20 гектарів лісу у Жихорі, аби видобувати пісок у промислових масштабах. Держгеонадра не погодили дозвіл на роботи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.