Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Десуркісизацію, як і дедобкінизацію, уже ніщо не зупинить": чому Харків має позбавити Суркіса почесного звання

Колаж: KHARKIV Today.

Депутати Харківської обласної ради не спромоглися позбавити народного депутата від ОПЗЖ Григорія Суркіса звання "почесний громадянин Харківської області". Їм доведеться знову виносити це питання у залу, але з подачі громадськості. У місті ініціювали повторну процедуру позбавлення Суркіса почесного звання.

Першого червня 2023 року депутатам Харківської обласної ради забракло політичної сміливості позбавити проросійського Суркіса звання "почесний громадянин Харківської області". Більшість депутатів просто не голосували у цей момент, нічим не пояснивши свою слабкість. Після чого у ммісті почався збір підписів серед громадських об'єднань і лідерів думок щодо позбавлення Суркіса звання. Пояснюємо, чому це треба зробити.

Молодший сержант ЗСУ, командир відділення БпАК Ігор Черняк вважає, що депутатам доведеться "подорослішати", взяти на себе відповідальність і "знести" Суркіса, бо Харків змінився.

"Думаю вся справа у тому, що депутати обласної ради бояться політичної відповідальності. І бояться застосовувати цю відповідальність по відношенню до Суркіса. Чи ще до когось. Адже розуміють, що це так само може бути застосовано до них самих, - говорить Черняк.

"Або наша еліта зміниться, або з`явиться нова еліта"

Чекати закінчення повномасштабної війни, аби зачистити список "почесних" від представників "батальйону Монако" та інших проросійських елементів, не варто. Сидіти на двох стільцях депутатам, які не можуть приймати власні рішення, а голосують за вказівкою партійного керівництва, не вийде.

"Зараз це один із найнебезпечніших міфів, який сьогодні набуває значного поширення, адже, керуючись ним, можна виправдати будь-яку бездіяльність громадянського суспільства. "Чому нічого не робите?" - "Та ми чекаємо, поки військові повернуться". Це не має так працювати. Військовим потрібно буде займатися лікуванням, відновленням психологічного стану, своїми родинами, врешті-решт. Тож, не думаю, що суспільство сьогодні вправі перекладати на військових ще й обов’язок вирішення якихось суспільно-політичних питань у майбутньому. Я вважаю, що Харків і харків‘яни суттєво змінилися за ці півтора роки. Найменше з-поміж усіх змінилися наші "владні еліти". Іноді те, як вони намагаються всидіти на двох стільцях, виглядає кумедно, іноді - дивно, іноді - сумно. Але довго перебувати в такому неприродьному "шпагаті" - не вийде. Або наша місцева еліта докорінно зміниться, в тому числі - внутрішньо й світоглядно, ну або з часом з‘явиться нова еліта", - говорить молодший сержант ЗСУ Черняк.

Очистити Харківщину від Суркіса і йому подібних усе одно доведеться, і тепер це тільки питання часу. "Десуркісизацію" уже не спинити.

"Десуркісизацію, так само як і дедобкінізацію та деярославізацію вже нічого не зупинить. Просто сьогодні ще не всі можуть дивитися у завтрашній день. Але ми вже по факту живемо в іншому суспільстві, яке не готове і не буде сприймати таких от "почесних" громадян. І чим швидше всі це усвідомлять, тим буде краще. Для всіх. Для влади, для так званих еліт і для самого суспільства", - підсумовує Черняк.

Чому Суркіс НЕ має носити звання почесного громадянина Харківської області:

- 2021 рік – керівництво нині забороненою партії ОПЗЖ, 17-м номером у списку якої йде пан Суркіс Г.М., офіційно підтверджує, що співпрацює з російською провладною партією "Єдина Росія". Пан Суркіс Г.М. як спонсор партії не робив публічних заяв щодо засудження факту цих зустрічей, а отже виходить, що розділяв їхні погляди. (Додаток №1/8, Додаток №2/8, Додаток №3/8)

- 2021 рік –  Суркіс Г.М. не дозволив патріотичне гасло на формі гравців української збірної з футболу. І це не дрібниця! Гасло "Героям Слава" було прибрано саме за його вказівкою. Стороною, якій не подобалось це гасло була російська федерація. Решті – все рівно. Тож висновки можна зробити. (Додаток №4/8)

- 2022 рік –  Суркіс Г.М. не роблячи жодних публічних заяв щодо засудження збройної агресії російської федерації проти України, виїхав за кордон із готівкою та військовозобов’язаними родичами, хоча в той час вже було оголошено загальну мобілізацію, і задекларував готівку лише на кордоні в Європі, а не на українському, що є правопорушенням згідно до вітчизняного законодавства. Слід розуміти, що притягнення до відповідальності за подібні дії – це лише питання часу, адже всі корупційні аспекти зараз знаходяться під особливим контролем. І допускаючи це, хоча б і гіпотетично, ця людина не може стояти в ряді почесних громадян поряд із дійсно видатними особами і нашими визначними захисниками, які не готівку ховали, а стали на захист України. (Додаток №5/8, Додаток №6/8, Додаток №7/8)

- 2022-2023 роки – у медіа ширилась інформація щодо бажання Суркіса привласнити спадщину Віктора Медведчука, АЛЕ досі немає спростування самого пана Суркіса Г.М. Виникає питання: чому? Не треба пояснювати, хто такий Медведчук і чому спростування є важливим.

У зверненні підписанти наголошують, що Суркіс компрометує Харківську область, яка найбільше з областей України постраждала від агресії російської федерації і не розуміють, чому депутати обласної ради злякалися позбавити Суркіса цього звання.

Звернення підписали:

ГО "МОЛОДЬ ХАРКІВ"

ГО "ХАРКІВСЬКИЙ МЕДІА ХАБ"

ГО "Паляниця Харків"

ГО "ЄДНІСТЬ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ"

БО "Благодійний фонд “ПІДТРИМКА ЗАХИСНИКІВ"

ХОГО "Спілка ветеранів АТО"

ГО "Український легіон"

БО “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “ХАРКІВ З ТОБОЮ"

БО "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “СЕСТРА МИЛОСЕРДЯ"

ГО "АРТ ОБОРОНА"

ГО "УКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВОЛОНТЕРІВ АТО У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ"

ГО "ХЕЛП АРМІЯ"

БО "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД РОДИНИ АЛЧЕВСЬКИХ-БЕКЕТОВИХ"

БО “Благодійний Фонд “Хартія"

Громадська організація "Пісочинська Альтернатива"

ГО "Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан"

ГО "Ми: КОЛО"

ГО "ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФРАЙКОР"

ГО "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"

ГО "ВОЛОНТЕРСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ДОБРОЧИНЕЦЬ"

ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ РІДНИХ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ТА ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ"

ГО "Медіагрупа "НАКИПІЛО. РАДІО"

PS Долучитися до підписання відкритого звернення можна за посиланням.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року депутатів від проросійської ОПЗЖ Ігоря Райніна і Володимира Святаша позбавили звань "почесних громадян Харківщини" за зверненням голови ГО "Хартія" Всеволода Кожемяко. Райніна - за дружбу з партією кума Путіна Віктора Медведчука (він очолював Харківський осередок ОПЗЖ), Святаша-старшого за те, що його син у разі захоплення Харківщини міг стати "гауляйтером" від окупантів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.