Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Гвардійці Харківщини готують оборонні позиції до зими

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today 
Захисники запаслися буржуйками та дровами.

На спостережних постах гвардійці слідкують за тактичною обстановкою. 

Українські захисники готові не лише до зустрічі з російською піхотою, а й з холодами та опадами, характерними для пізньої осені та зими. Гвардійці намагаються підтримувати фортифікаційні споруди у належному стані. Самі ж укріплення — замасковані та компактні. Про це повідомили у Східному оперативно-територіальному обʼєднанні Нацгвардії. 

"У нас є один бетонний блок, тобто "капсуль" [споруда для оборони та проживання особового складу]. Маємо позиції й, щоб самим стріляти, і вести вогонь з техніки. Загалом усі позиції на цій ділянці ми облаштовували самотужки”, — розповів гвардієць Руслан.

Він відповідає за декілька подібних об’єктів, його підлеглі подбали також і про належні побутові умови. 

"Стосовно побуту: їдальня, туалет, душ — усе вкопано, і все задля безпеки знаходиться у землі. Ми готові до зими, забезпечені усіма матеріалами, зимовим одягом та взуттям, буржуйками. Дрова на вимогу підвозяться. Стосовно харчування: людям привозять уже готові обіди, все свіже та гаряче. На місці, щоб себе побалувати можемо зробити чаю чи посмажити картоплю", — поділився захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядає кладовище снарядів, котрими Росія намагалась знищити Харків

Більшість особового складу на цьому спостережному посту мобілізовані. Прагнуть просуватися, рухатися вперед. Бійці переконані, що готові виконувати завдання на всі 100%, налаштовані позитивно, адже вони пройшли належний військовий вишкіл.

"Служу з червня, був призваний за мобілізацією. Попередньо пройшли бойове злагодження, познайомилися з побратимами, займалися тактикою, тактичною медициною, пройшли стрільби. Практично усі мали гарні результати. Навчилися довіряти один одному. Довіра — один з найголовніших факторів на війні. Бо, по суті, ми відповідаємо за життя один одного", — пояснив Сергій.

Він за цивільним фахом є інженером газового обладнання, корінний харків’янин, Каже, що для нього було дуже важливо стати на захист свого міста, де мешкає його родина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Рух продовжується", — захисники про продовження контрнаступу на Харківщині

Нагадаємо, українські захисники та представники інших військових формувань продовжують будувати укріплення на звільнених територіях Харківщини. Мережа спостережних постів нацгвардійців покликана мінімізувати потенційні вразливості сектору безпеки та оборони у разі повторних спроб реваншу російських окупантів. Завдання гвардійців полягає у спостереженні за тактичною обстановкою та знищенні малих груп живої сили та техніки противника.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.