Як виглядає кладовище снарядів, якими Росія намагалась знищити Харків
На тимчасовому майданчику є уламки "Граду", "Урагану", "Смерчу" і "Торнадо-С".
У Харківській області організували тимчасовий майданчик для зберігання залишків снарядів, якими Росія обстрілювала Харків. Ці рештки — безпечні. Їх зберігають як доказову базу у справах щодо російських злочинів.
Як розказав начальник частини гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій Ігор Овчарук, на майданчику знаходяться понад 5000 уламків російських снарядів.
"Тимчасовий майданчик зберігання безпечних решток від вибухонебезпечних предметів, якими здійснювався обстріл міста Харкова. На даній локації знаходяться рештки від "Граду", "Урагану", "Смерчу" та "Торнадо С". Особливо на початку березня вони повністю засипали місто касетними елементами", — розповів Овчарук. — На сьогоднішній день Харків страждає від ракетних ударів та дронів-камікадзе. Зачасту це ракетні обстріли типу "С-300". Харків не так уже інтенсивно обстрілюється ракетами. Це каже про те, що вони закінчуються в них".
Детонуючі частини уже підірвали, залишки снарядів безпечні.
"Ті, які містили детонуючі частини, їх було підірвано у спеціально відведених для цього місцях. Тобто ми зберігаємо ці залишки, оскільки на них міститься певна доказова база. Це — маркування, інші моменти, які дають нам можливість відносити ці типи озброєння, їхню належність до Російської федерації", — сказав прессекретар Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко..
На залишках снарядів слідчі розміщують інформацію про належність виду озброєння до конкретного обстрілу. Зокрема, тут вказується номер кримінального провадження щодо певного обстрілу та адреса.
Уламки снарядів на цьому майданчику зберігаються тимчасово. Далі їх можуть перемістити, наприклад, якщо з ними працюватимуть експерти з інших країн, аби зафіксувати російські злочини та передати докази до Міжнародного кримінального суду. Така ж доказова база зберігається і на тимчасово окупованих територіях. Окрім снарядів, там є документація, яку залишили окупанти.
Як писав KHARKIV Today, голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що наразі безпечних місць у регіоні немає. Жителів Харківщини закликають бути обережними при виявленні підозрілих предметів та повідомляти про них до ДСНС або поліції.