Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Безпечних місць у Харківській області немає — голова ХОВА

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Піротехніки розміновують території.

Жителів Харківщини закликають бути обережними при виявленні підозрілих предметів та повідомляти про них до ДСНС або поліції.

У Харківській області продовжується розмінування територій, які були заміновані російськими окупантами. Наразі безпечних місць у регіоні немає. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"При нагоді я ще раз закликаю всіх абсолютно громадян зрозуміти одну річ — про те, що безпечних місць у нас наразі немає. Так, дійсно, підрозділи ДСНС розміновують основні напрямки, дороги, шляхи, вулиці. Однак коли ви, наприклад, повертаєтеся до свого будинку, приватного домогосподарства, то ви маєте відноситися до того так, що там є вибухонебезпечні предмети, міни тощо. Те саме стосується лісосмуг, лісів, узбіч доріг. Туди виходити небезпечно", — сказав Олег Синєгубов.

Зазначимо, протягом доби території Харківської області розміновували 27 піротехнічних підрозділів у складі 143 піротехніків. Вони обстежили та очистили територію загальною площею близько 20 гектарів, вилучили та знешкодили 803 вибухонебезпечних предметів, обстежили близько 21 кілометра ліній електропередач та одного кілометра газопроводів. Усього з 8 вересня на деокупованій території Харківської області знешкодили 27 772 вибухонебезпечних предметів.

"Основні зусилля піротехнічних підрозділів направлені на розмінування об'єктів критичної інфраструктури, водо-, газо-, тепло-, електромереж з метою їх відновлення, а також перевірка приватного житлового сектору у Харківському, Богодухівському, Ізюмському та Чугуївському районах області", — розповіли у Головному управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

Допомагати розміновувати звільнені території Харківської області будуть представники міжнародного благодійного фонду з розмінування The HALO Trust. Днями вони побували в Чугуївській та Балаклійській громадах й визначили обсяги робіт. 
  
"Уже з початку листопада міжнародники розпочнуть зачистку та розмінування звільнених територій. До процесу буде залучено чотири групи нетехнічного обстеження. Також The HALO Trust попередньо направив до Балаклійської й Ізюмської громад понад 10 тисяч роздаткових матеріалів з інформування населення про правила безпечної поведінки при виявленні мінної загрози", — розповіли у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов закликав жителів Харківської області при виявленні підозрілих предметів одразу повідомляти про них підрозділам ДСНС або поліції за номерами телефонів — 101 та 102. Наближатися до вибухонебезпечних предметів, брати їх у руки або намагатися перемістити не можна.

Як писав KHARKIV Today, 19 жовтня автомобіль зі співробітниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій підірвався на міні. Це сталося в Ізюмському районі. Внаслідок підриву двоє людей загинули, ще четверо отримали поранення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.