Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

21 вересня, 2020 - 09:09

Олексій Кучер відвідав фестиваль "Осінні барви Білого палацу" в Шарівці

Цими вихідними гості Шарівки перенеслися в атмосферу XIX століття.

Губернатор подякував діячам культури, які подарували свято людям, а також розповів про перспективи реставрації Шарівського палацу.

У Шарівці 19 вересня відбувся фестиваль "Осінні барви Білого палацу", організований Харківською облдержадміністрацією. Серед гостей фестивалю був і губернатор Олексій Кучер. Майбутній кандидат в мери Харкова висловив упевненість в тому, що у жителів регіону повинна бути можливість участі в яскравих культурних заходах, багато з яких в умовах карантину проводять під відкритим небом.

Гості фестивалю могли не тільки зануритися в атмосферу садиби XIX століття, а й насолодитися оперетою "Сільва", яку колектив Харківського театру музкомедії показав на терасі перед палацом. Перед початком вистави до глядачів звернувся голова ХОДА.

"Поаплодуємо нашим художникам, артистам за те, що вони дарують нам посмішки, радість і гарний настрій. Звичайно, у нас карантинні заходи, і нам необхідно їх дотримуватися. У зв'язку з цим ми не вперше проводимо такі заходи під відкритим небом. Я бачу, як люди позитивно реагують на це, і обіцяю, що ми будемо продовжувати таку традицію", — сказав Олексій Кучер гостям свята.

Шаровка Кучер
Олексій Кучер пообіцяв більше культурних заходів під відкритим небом.

Протягом дня в садибі Кеніга відвідувачі могли побачити живі статуї, взяти участь в написанні пейзажів разом з художниками Харківського художнього училища, сфотографуватися в мальовничих локаціях.

Шаровка Кучер
На один день в садибі Кеніга з'явилися живі скульптури.

На галявині організатори фестивалю влаштували костюмований пікнік і чаювання. У бальному залі можна було помилуватися вальсом у виконанні учнів Вищого коледжу мистецтв, а на вулиці — насолодитися живим виконанням творів для фортепіано.

Шаровка Кучер
У бальному залі палацу вальсували учні Вищого коледжу мистецтв.
Шаровка Кучер
Відвідувачі фестивалю могли насолодитися живою музикою.

Все це не могло залишити гостей фестивалю байдужими.

"Перше враження, коли ми приїхали сюди: руїни. А потім ми отримали стільки вражень — парк в Умані "відпочиває" в порівнянні з цим. Позитивні емоції зашкалюють. Екскурсія чудова, ми стільки дізналися", — розповіла мешканка Краснограда Любов Оберемко.

Олексій Кучер звернув увагу на те, що палацовий комплекс потребує реставрації, що вимагає серйозних вкладень. Крім того, туристичний потенціал Шарівки не реалізований повною мірою.

"Багато засобів нібито вже залучалося, виділялося, але стан нашої перлини ми бачимо який. В обласному бюджеті цього року на реставрацію коштів не передбачено в зв'язку з секвестром бюджету", — зазначив губернатор.

Шаровка Кучер
На думку губернатора, туристичний потенціал Шарівки реалізований не повністю

За його словами, обласна адміністрація шукає кошти для відновлення садиби, а також докладає зусиль, щоб звернути увагу центральної влади на цю проблему.

"При кожній дипломатичній зустрічі я ставлю питання по залученню інвестора. Крім того, по всій Україні триває зараз підготовка до масштабного проєкту "Україна туристична", який почав президент Володимир Зеленський. Ми визначали туристичні "магніти" області, і Шарівка входить до цього переліку. І я сподіваюся, що ці об'єкти будуть реставрувати за державні кошти. Якщо ми зможемо отримати таку підтримку, то ми будемо рухатися вперед широкими кроками", — Олексій Кучер.

Шаровка Кучер
Олексій Кучер з радістю фотографувався з усіма бажаючими.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.