Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ексголова Харківської обладміністрації збрехав про свої біткоїни

Відповідний припис передали Кабінету Міністрів України.

Колишній голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер не зміг підтвердити походження біткоїнів вартістю 13 мільйонів гривень. Голова Національного агентства з питань запобігання корупції вимагає притягнути його до дисциплінарної відповідальності.

Голова НАЗК Олександр Новіков вніс припис Кабінету Міністрів з вимогою провести службове розслідування і притягнути до дисциплінарної відповідальності голову Державної регуляторної служби Олексія Кучера. Про це повідомили на сайті НАЗК.

"Так, НАЗК провело повну перевірку декларації голови ДРС, яку він подав як колишній голова Харківської обласної державної адміністрації. У декларації Олексій Кучер зазначив, що володіє криптовалютою Bitcoin вартістю 13 мільйонів 100 тисяч гривень. Криптовалюта Bitcoin має публічну адресу (Public Address), яка є відкритою і підтверджує приналежність певній людині. Голова ДРС не зміг надати публічну адресу криптовалюти", — пояснили там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декларації трьох харківських нардепів і голови сільради перевірить НАЗК

У НАЗК уточнили, водночас, за даними податкової, загальний дохід Олексія Кучера і членів його сім'ї за весь час роботи з 2001 до 2020 року становить менше мільйона гривень (всього 880 тисяч 682 гривні).

"Зазначена інформація свідчить про те, що голова ДРС вказав недостовірні відомості про володіння криптовалютою, чим вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації). Такі дії посадовця суперечать інтересам громадян України та свідчать про неповагу до честі держави, яку він зобов'язався охороняти під час присяги державного службовця", — повідомили перевіряльники.

Нагадаємо, Олексій Кучер задекларував 77 біткоїнів. У нього немає  документів, які підтверджують придбання криптовалюти. 17 лютого 2021 року криптовалюта досягла історичного максимуму — 52 594 долари за одиницю. Тож, 77 біткоїни коштували 4 049 738 доларів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.