Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чиновник з Харкова не зміг розповісти, де взяв гроші на криптовалюту

У власності Олексія Кучера 77 біткоїнів вартістю 13 мільйонів 100 тисяч гривень.

За даними Національного агентства з попередження корупції, у Олексія Кучера не було фінансової можливості купити таку кількість біткоїнів.

Ексголова Харківської облдержадміністрації і нинішній голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер не зміг довести Національному агентству з попередження корупції факт придбання 77 біткоїнів. Про це йдеться у довідці за матеріалами перевірки декларації Кучера 2020 року, передає Харківський антикорупційний центр.

НАЗК повідомило, що знайшло ознаки кримінального злочину за ст. 366-2 Кримінального кодексу України (умисне подання суб'єктом декларування недостовірних відомостей у декларації) у 12 деклараціях українських чиновників. Антикорупційники з'ясували, які невідповідності були у декларації Кучера.

"У декларації чиновник повідомив, що має у власності 77 біткоїнів вартістю 13 мільйонів 100 тисяч гривень. До того ж, він не вказав за скільки, у кого і коли купив. Під час перевірки співробітники НАЗК зафіксували, що у Кучера немає підтверджувальних документів придбання криптовалюти. Також вони зафіксували, що у Кучера не було фінансової можливості придбати таку кількість біткоїнів", — розповіли у ХАЦ.

.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ознаки кримінальних злочинів знайшли у деклараціях колишнього керівництва Харківської області

У ХАЦ додали, у висновку зазначено, що будь-яка криптовалюта має свою унікальну публічну адресу, яка дозволяє дізнатися всю історію транзакцій: дату придбання, кількість криптовалюти на конкретну дату тощо.

"Кучер не надав співробітникам НАЗК інформацію про публічну адресу криптовалюти, а це значить, що не зміг підтвердити її придбання на конкретну дату. Також у висновку вказано, що з 2001 до 2018 рік офіційно Кучер заробив 131 тисячу гривень, тобто менше ніж 10 тисяч гривень у рік. Тому за результатами перевірки фахівці НАЗК встановили, що дані декларації Кучера не відповідають дійсності на суму 13 мільйонів 100 тисяч гривень", — пояснили у ХАЦ.

Антикорупційники нагадали, що наприкінці 2019 року Кучера призначили головою Харківської ОДА. Однак через рік звільнили. Кучер працював адвокатом відомих особистостей, але офіційних доходів не мав.

Як писав KHARKIV Today, Кучер оцінив свої біткоїни у 13 мільйонів 102 тисячі 33 гривні. 17 лютого 2021 року криптовалюта досягла історичного максимуму — 52 594 доларів за одиницю. Тож, 77 біткоїнів коштували 4 049 738 доларів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.