Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Обшуки на "ХТЗ": керівники брали хабарі у підлеглих за місця в гуртожитку

Фото: ХС
Співробітники заводу планували приватизувати нерухомість.

Більше 100 співробітників Харківського тракторного заводу могли віддати свої гроші.

Посадові особи заводу, які відповідають за майно і безпеку підприємства, отримували від співробітників підприємства гроші за видачу ордерів на житлову площу в гуртожитках підприємства. Це житло в цьому році планували передати на баланс Харківської міськради, що дозволило б співробітникам його приватизувати. Про це повідомив начальник прес-центру управління Служби безпеки в Харківській області Владислав Абдула.

"Співробітники СБ України задокументували, що за кожен ордер чиновники вимагали від трьох до п'яти тисяч доларів США, незважаючи на те, що співробітники проживали в цих гуртожитках, були в них зареєстровані, мали стаж роботи на підприємстві від десяти до двадцяти років. У разі відмови платити хабар, зловмисники, зловживаючи службовими повноваженнями, переселяли людей до інших приміщень зі значно гіршими житловими умовами. За попередніми оцінками, від дій посадових осіб могли постраждати понад 100 співробітників заводу", м написав він у Facebook.

Фото: Facebook / Владислав Абдула
Фото: Facebook / Владислав Абдула

Абдула уточнив, обшуки проходять на роботі і вдома у фігурантів. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України (підкуп службової особи з вимаганням неправомірної вигоди).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ знайшла докази торгівлі Харківського плиткового заводу з окупованим Кримом

За інформацією соцмереж, на ветеранах підприємства наживалися заступники гендиректора і начальник одного з відділів. Йдеться про житлоплощі в гуртожитку заводу на Архітектора Альошина, 17.

KHARKIV Today писав раніше, що в Харківській області злочинна група наживалася на боржниках. Зловмисники давали в борг, а потім вимагали відсотки — сума в кілька разів перевищувала борг.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.