Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зеленського просять переглянути новий розподіл Харківської області на райони

Володимиру Зеленському написали петицію.

Жителі Красноградського району обурені, що в областях з меншою кількістю жителів створили більше укрупнених районів, і просять Зеленського звернути увагу на "величезний дисбаланс".

Радник голови Красноградської районної державної адміністрації Дмитро Маленко звернувся від імені громади до Президента України Володимира Зеленського з вимогою втрутитися в питання укрупнення районів Харківської області. Відповідне звернення опубліковане на сайті президента.

Автор звернення пояснив: 1 липня на засіданні комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради вирішили створити в Харківській області чотири райони — Харківський, Лозівський, Ізюмський і Куп'янський, не врахувавши позицію профільного підкомітету і "нехтуючи працею міжвідомчої регіональної робочої групи". Обидва пропонували сім районів.

"Під час підготовки проекту карти - схеми укрупнення районів Харківської області робоча група керувалася методичними рекомендаціями про критерії формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня підготовлених Міністерством розвитку громад і територій України", — пояснив Маленко.

У зверненні до президента він навів перелік семи укрупнених районів з кількістю жителів.

        Богодуховский (центр — Богодухів, 15 339 осіб), який об'єднає п'ять районів: Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський і місто Люботин;

  • Ізюмський (центр — Ізюм, 56 075), куди увійдуть Барвінківський, Балаклійський, Борівський, Ізюмський район і місто Ізюм;
  • Красноградський (центр — Красноград, 27 600 жителів): Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Сахновщинський райони і місто Красноград;
  • Куп'янський (центр — Куп'янськ, 62 705 жителів): Великобурлуцький, Дворічанський, Куп'янський, Шевченківський райони і місто Куп'янськ;
  • Лозівський (центр — Лозова, 73 707 жителів): Близнюківський, Лозівський, Первомайський, міста Первомайський та Лозова;
  • Чугуївський (центр — Чугуїв, 37 348 жителів): Вовчанський, Зміївський, Печенізький, Чугуївський і місто Чугуїв;
  • Харківський (центр — Харків, 1 449 871 жителів): Дергачівський, Харківський райони і місто Харків.

Радник голови Красноградської РДА підкреслив: при такій конфігурації Харківський район включав би 1,7 мільйона жителів і мав 18,4 мільярда гривень бюджету. Однак в затвердженому комітетом переліку з чотирьох укрупнених районів Харківський стане найбільшим і налічуватиме більше 2 мільйонів жителів.

"Між ними (прим. — чотирма укрупненими районами) утворюється величезний дисбаланс з населенням. Харківський район включатиме понад 2 мільйони жителів, решта три райони — менше мільйона. Крім того, найбільший район сягатиме від кордонів з Росією до кордонів з Полтавською областю. Також не було враховано принциповий підхід — доступність до районних центрів не більше 60 кілометрів", — підкреслив Маленко.

Жителі Красноградського району незадоволені тим, що в інших областях з меншим населенням створили більшу кількість районів — Вінницькій і Чернігівській (по п'ять районів) і у Львівській (сім районів).

"Громада Красноградського району вимагає, щоб Ви втрутилися і не допустили руйнівних рішень для регіону", — підсумував радник голови Красноградської РДА.

Відзначимо, електронна петиція, адресована Президенту України, буде розглянута, якщо набере 25 тисяч підписів за три місяці з дня публікації. В день публікації, 7 липня, петиція зібрала 54 підписи. Проголосувати можна тут

Як писав KHARKIV Today, комітет Верховної Ради вирішив залишити Харківській області чотири райони.

1 липня на засіданні комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування затвердили перелік районів Харківської області. Замість семи, які пропонував Кабмін, залишили чотири — Харківський, Ізюмський, Лозівський і Куп'янський. Тепер рішення — за Верховною Радою. Основним аргументом повернення до формули 4 районів була нездатність домовитися: Богодухів не хотів ставати частиною Люботинського району, а люботинці не погоджувалися жити в селищі.

Нагадаємо, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов залишився незадоволеним рішенням профільного Комітету ВР про створення чотирьох укрупнених районів. На його думку, члени комітету не думали про людей, коли приймали рішення "на десятиліття" і не врахували позицію громади.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.