Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 січня, 2021 - 10:46

Ярославського викликали на допит до СБУ

Олександра Ярославського викликали до СБУ в якості свідка.

Служба безпеки України розслідує провадження по підприємству "Мотор Cіч", акції якого знаходяться в інвестиційному портфелі групи DCH Ярославського.

19 січня харківського бізнесмена викликають на допит до Служби безпеки України в якості свідка. Допитувати його будуть також 20, 21 і 22 січня. Про це Ярославський повідомив на своїй сторінці Facebook.

Ярославський пообіцяв приходити на допити, "як свідомий громадянин". Однак бізнесмен здивований статтями, за якими його збираються допитувати. Це — "держзради" і "Диверсія".

"У мене викликає велике здивування перелік статей Кримінального кодексу України, за якими в СБУ збираються отримати мої свідчення: ст. 14 "Підготовка до кримінального правопорушення", ст. 111 "Державна зрада", ст. 113 "Диверсія". Стосовно ПАТ "Мотор Січ" набагато більше могли б розповісти ті люди, які не допускають на підприємство його акціонерів і не скликають загальні збори акціонерів", — пояснив він.

На його думку, допитувати потрібно тих, хто звільнив 10 тисяч робітників "Мотор Січ", причетний до арешту акцій підприємства і прийняття "неправосудних рішень", і викликати їх уже не в якості свідків.

Ярославський проводить паралелі з ситуацією навколо "Мотор Січ" і подіями 2016 року на Харківському тракторному заводі. Він заявив, що тоді DCH взялася за відновлення роботи заводу, а окремі співробітники СБУ хотіли інкримінувати менеджменту диверсію і зраду.

"Мені щиро шкода, що через 5 років при новому президенті України і уряді, новому депутатському корпусі ВРУ ми знову бачимо ту ж картину залякування бізнесу і тиску на інвесторів. І що наша країна поки так і не стала правовою державою", —- підкреслив він.

Нагадаємо, дочірня компанія Beijing Xinwei Technology Group Skyrizon і DCH Group Ярославського подали спільну заяву на покупку "Мотор Січ" у вересні 2020 року. Однак уряд вважає, що стратегічні українські підприємства повинні залишатися в Україні, водночас потрібні інвестори.

Після того як Ярославський з китайською фірмою заявили про покупку акцій "Мотор Січ", прокуратура наклала арешт на акції підприємства. Президент Володимир Зеленський закликав уряд переглянути економічне обґрунтування продажу стратегічних підприємств, зокрема "Мотор Січ".

Потім було подано до Антимонопольного комітету другу заяву про покупку "Мотор Січ", однак він не прийняв його до розгляду. Остаточного рішення поки що не винесли, АМКУ продовжує розгляд справи про концентрацію китайською компанією акцій "Мотор Січ".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.