Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

03 лютого, 2021 - 19:00

Як живуть постояльці будинків для літніх людей в Харкові

Частный пансионат. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рятувальники перевіряють пожежну безпеку в комунальних і приватних пансіонатах для літніх людей.

Пожежні почали перевірки державних будинків для літніх людей, приватні вони мають право перевіряти лише після взяття їх на облік. Після нещодавньої трагедії двері подібних закладів відкрили.

21 січня в районі Холодної гори під час пожежі в приватному пансіонаті для літніх людей "Золотий час" загинули 15 людей. Після цієї події рятувальники позапланово перевірять дотримання пожежної безпеки в подібних закладах по всій Україні. У Харківській області перевірки торкнулися 40 закладів комунальної та державної форм власності. Про це повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Харківській області Сергій Колосовський, передає "Суспільне".

"На сьогоднішній день приблизно десять об'єктів вже перевірено. Вони перевіряються щорічно. Це такі об'єкти, на які ми звертаємо особливу увагу. Що стосується деяких порушень незначних (наприклад, використовували подовжувач), то під час попередніх перевірок (40 об'єктів), всі керівники, відповідальні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності. Що стосується цих 40 об'єктів, що знаходяться на території міста Харкова та області, взагалі питань, щоб нас не допустили або уникають перевірок — такого немає. Такі питання, на жаль, виникають з приватними — фізичними, юридичними особами", — розповів Колосовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У будинках для літніх людей в Харківській області живуть понад 1000 осіб

Він уточнив, ДСНС має право перевіряти суб'єкти господарювання після взяття їх на облік.

"Якщо суб'єкт господарювання починає діяльність, він повинен у двотижневий строк повідомити про це, заповнити декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки і направити на нашу адресу. Після чого ми беремо його на облік і здійснюємо перевірки", — пояснив начальник управління ДСНС.

Повноважень перевіряти приватні будинки у рятувальників немає.

"У нас немає повноважень провести перевірку приватного будинку. Тут є колізія. На сьогоднішній день ці питання вирішуються на рівні МВС і ДСНС ... Створено робочу групу при Харківській облдержадміністрації, до якої увійшли майже всі люди, які проводять діяльність свою в приватних будинках", — повідомив Колосовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після пожежі в Харкові створять новий реєстр будинків для літніх людей

Після пожежі в "Золотому часі" рятувальники виходили на перевірки подібних закладів. Разом з поліцейськими в мережі знайшли інформацію про 84 будинки для літніх людей в регіоні.

"Випадків, що нас не допустили, не зафіксовано. Але це спірне питання: просто вимкнене світло, закриті ворота, немає нікого, ніяких ознак, що там знаходяться люди. Ну ми ж зі стовідсотковою впевненістю не можемо сказати, що там проводиться [така діяльність — ред.]. На цих будинках ні табличок, ні вивісок, ні реклами, крім оголошень в інтернеті, немає", — підкреслив начальник управління ДСНС.

Через відсутність законодавчої бази рятувальники також не можуть припинити таку діяльність на підставі порушення пожежної безпеки.

"Щоб провести процедуру і направити матеріали до суду, для того, щоб заборонити діяльність, цей об'єкт повинен бути непридатним для проживання. Нежитлове приміщення повинно бути у власності людини, котра здійснює там господарську діяльність. Житловий будинок, якщо не ведуть там господарську діяльність суб'єкти господарювання, закрити ми не можемо, немає таких повноважень", — пояснив Колосовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Згорілий будинок для літніх людей працював з 2019 року, а наркоцентр по сусідству — мінімум п'ять років

Рятувальники провели перевірки в комунальному Харківському геріатричному пансіонаті, там є вогнегасники, план евакуації, пожежні крани і сигналізація. Перевірка була і в приватному пансіонаті у провулку Корсиківському, 8, там були вогнегасники і плани евакуації, не обійшлося і без порушень, їх орендарі приміщення обіцяють виправити.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.