Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області створять робочі групи для легалізації будинків для літніх людей

Фото: ХОГА.
Упродовж року у реєстрі Міністерства соціальних послуг зареєстрували понад 20 приватних пансіонатів.

У Харкові відбулася зустріч із представниками приватних установ для літніх, а також нарко- і алкозалежних людей. На ній обговорювали узаконення всіх таких пансіонатів.

Після трагедії у Дніпрі у одному з пансіонатів, де під час пожежі загинули п'ятеро людей, у ХОДА зібралися представники територіальних громад, правоохоронних органів та ДСНС. Керівник облдержадміністрації Олександр Скакун відзначив, що потрібно забезпечити умови для надання цих послуг легально, з дотриманням вимог безпеки.

"Усім, хто намагається уникнути "легалізації", наполегливо рекомендую добре подумати. Тому що ми вас точно знайдемо", — повідомив Скакун.

За словами директора департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрія Шпараги, на початку 2021 року в області було зареєстровано близько 14 приватних закладів щодо надання соцпослуг літнім та людям із залежностями, зараз у реєстрі Міністерства соціальних послуг 40 недержавних установ Харківської області. Також у Харківській області послуги стаціонарного догляду надають 18 комунальних будинків-інтернатів обласного рівня і 7 стаціонарних відділень комунальних установ територіальних громад. Вони обслуговують 1200 літніх людей  і 2000 пацієнтів психоневрологічного профілю.

"Протягом року зроблено значну роботу з виявлення цих установ, щодо впорядкування їх діяльності. Але чого на сьогодні не вдалося досягти — це конкретики і законодавчого врегулювання з боку держави. Департамент дотримується тієї позиції, що діяльність з догляду за літніми людьми, нарко- та алкозалежними має бути ліцензована на рівні Міністерства соціальної політики", — сказав Шпарага.

Законопроєкт щодо ліцензування цього виду діяльності ще не розглядався у Верховній Раді.

Учасники зустрічі обговорили також необхідність створення робочих груп щодо регулювання діяльності приватних пансіонатів у районах області та у кожному районі Харкова. Передбачається, що до цих груп увійдуть чиновники, представники ДСНС, поліції та власники приватних пансіонатів для літніх і людей із залежностями.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.